ERBAA KÜLTÜR YAYINLARI İKİNCİ KİTABINI ÇIKARDI
ERBAA KÜLTÜR YAYINLARI İKİNCİ KİTABINI ÇIKARDI

Geçtiğimiz yıl Erbaalı Şairler Antolojisi kitabıyla ilk kitabını çıkaran Erbaa Belediyesi Kültür Yayınları ikinci kitabını çıkarttı. Kültür Yayınları, Zafer Söğüt tarafından yazılan ‘Müslüman Bilim Adamlarından Günümüz Gençlerine Mesajlar’ adlı kitabı okuyucusuyla buluşturdu.

            ‘Müslüman Bilim Adamlarından Günümüz Gençlerine Mesajlar’ adlı kitabında asıl hedefin gençlerin kendilerini bulmaları olduğunu kaydeden Yazar Zafer Söğüt “Kitapta en çok gençliğin geçici bir dönem olduğu vurgusunu bulacaklar tabi plan yapmaları gerektiğini de. Atalarımız başarılı olmak için kullandıkları yöntemleri, seçtikleri bilim alanlarına göre tasnif edilmiş olarak kitapta onlara sunmaya çalıştık.” dedi.

            İstanbul gibi medeniyet başkenti bir şehrin belediyeleri bile böyle bir kitabı gündemine almamışken bir Anadolu belediyesinin gündemine almış olmasının önemine vurgu yapan Söğüt “Belediye kurumunu sadece alt yapı işleri ile tanımlarsak halkımıza kültürümüz arasındaki bağı yok etmiş oluruz.  Belediyelerin aslı görevlerini eksiksiz yapması zaten kendilerinden beklenen bir durumdur.  Ama millet olarak gelişmemizi sağlayacak heyecan insanımıza kültür çalışmaları ile yaklaşmak olmalı.  Böyle bir kitabı medeniyet başkenti sayılan İstanbul belediyeleri gündeme alamadan bir Anadolu Belediyesi olarak gündeme almış olması bence Erbaa Belediyemizin çalışma alanındaki başarısını göstermektedir.” diye konuştu.

            Daha çok kişiye ulaşması için kitabın ücretsiz olarak belediyeden temin edilebileceği öğrenildi.