Tebrikler Tokatspor

(Ercan Süsoy / Teknik Adamın Gözüyle)

Takımımız ikinci devre maçlarımızda üst üste aldığı mağlubiyetlerden sonra grubumuzun şampiyon adaylarından olan Hatayspor'la 0-0 berabere kaldı. Üst üste gelen kötü neticelerden sonra berabere kalarak 1 puan da alsak Tokatlıları, Tokatspor'luları sevindirmiş oluyordu. Biz de bu netice ile kötü giden gidişe dur deniliyor temennisi ile Tokatspor'u tebrik ediyoruz, tebrikler, tebrikler, tebrikler diyoruz.

Tokatspor - Hatayspor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince 1. Sahamızda oynadığımız her maçımızda protokol tribünündeki manzara takımımıza olan alakanın nabzını gösteriyordu. Başta sayın Valimiz Ömer Toraman olmak üzere Emniyet Müdürümüz sayın Göksel Topaloğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan ikinci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çevirgen, Ümit İşeri, Ali Çelik, Murat Şahin, İsmail Savaş, Ali Eraslan, Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu herhalde önemli bir toplantısı olduğu için maçı izlemek için protokol tribününde bulunamadığı, protokol tribünün kalabalığı içerisinde buranın müdavimleri takımımızın kötü gidişine rağmen protokol tribününde yer alarak her zaman takımımızı desteklemeye hazır olduklarını gösteriyorlardı. Bu konu Tokatsporluların gözünden kaçmıyordu. Biz de bu desteklerinin devamını diliyoruz.

2) Takımımızın on ikinci adamı konumundaki taraftar topluluklarımız her ne sebepten ise maalesef iki maçtır tribündeki yerlerini almıyorlar. Takımımızı destekleyici tezahüratlardan mahrum bırakıyorlar. Şunu unutmamalıyız Tokatspor'umuz bir tanedir. Hiç kimsenin takımı değildir. Tüm Tokatlıların tüm Tokatsporlu taraftarlar hal böyle olduğuna göre taraftarlarımız hiçbir kimseye gücenmeden kırılmadan küsmeden hepimizin varlığı olan takımımızı desteklemelidirler. Bu yanlışlıktan önümüzdeki maçlarda kurtulmalıdırlar. Taraftarlarımız her zaman olduğu gibi takımımızın on ikinci adamı rolünde maçlarımızda takımımızı desteklemelidirler.

            Hatayspor maçının teknik analizi

Takımımız Sarıyer Maçında da yaptığı orta saha parsellenmesi orta sahada adam karşılama taktiği ile güçlü Hatayspor takımını kilitledikten sonra yakaladığı pozisyonlarla kontratak yapmaya çalışarak gol pozisyonlarına girmeye çalışmışlardı. Bu arada maçın son saniyelerinde girdiği gol pozisyonu değerlendirilebilir maçtan da galip gelebilirdik. Tüm futbolcularımızın gösterdiği bu mücadeleci oyundan dolayı tüm Tokatlılar tüm Tokatsporlular adına kendilerini kutluyor, teşekkür ediyoruz.

Takımımızı mevki mevki incelediğimizde;

1. Kalecimiz Vedat tecrübesini konuşturarak iyi bir maç çıkardı. Şanssız bir şekilde sakatlanmasından sonra ikinci kalecimiz Akın İsmail tecrübeli kalecimizi aratmadan maçın geri kalan bölümlerinde başarılı bir maç oynamıştır.

2. Hakan Ateş, Mehmet Öztonga, Murat Cömert, Ömercan Öndaş, merkez stoperlerden kurulu geri dörtlümüz oldukça iyi bir maç çıkardılar. Tabi ki defansın bu kadar başarılı olması önlerinde orta saha bloğundaki elemanlarımızın iyi yer almaları rakip orta saha oyuncularını oynatmamak için onlarla iyi mücadele etmelerinin de rolü vardır.

3. Orta sahamız Yaşar, Emin, iki ön libero Nezir de santrafor arkası ileri orta saha rolünde yer almışlardı. Bu hatta yer alan futbolcularımız Hatayspor'un orta sahasını pres yaparak hem onları oynatmayıp zaman zaman da kendi aralarında iyi pas alışverişi yaparak topun takımımızda kalmasını ve kazandığımız toplarla da hücum bölgemizde yer alan futbolcularımıza pas tevdi etmeye çalışmışlardı. Bu arada iyi mücadele etmesine rağmen santrafor arkası görevinde olan Nezir'in tecrübesini de konuşturarak hücum elemanlarımıza daha iyi final pasları yapmaya çalışması ve önünde oynayan santraforumuzu da yer yer ikaz ederek onun daha ilerde kalmasını sağlamak ve onun yanına devamlı atak yaparak hücum zenginliği yapmaya çalışmaları idi.

4. Forvet hattımız Ercüment Eray Ataklı sağ ileri (sağ açık) Alperen santrafor, Recep Türköz sol ileri (sol açık) mevkilerinde yer almışlardı. Takımımızın bu hattı diğer mevkileri nazaran mücadele etmelerine rağmen daha az hücum girişimlerinde bulunamadıklarından faydalı olamamışlardır. Sağ açık Ercüment diğerlerine nazaran iyi maç oynamasına rağmen maçın sonlarına doğru yorularak oyundan düşmüş ve oyundan çıkarılmıştır. Santraforumuz Alperen yine her zaman olduğu gibi iyi yer alamadığı gol bölgesine hiç gidemediği maçın sonuna doğru yorulan sağ açığımızın yerine yer aldığında bu mevkide daha çok başarılı olduğunu gözlemledik. Son saniyede bir sağ açık gibi götürdüğü topu çok iyi bir şekilde altı pas içene kesmesine rağmen bu gibi varyasyonlara alışık olmayan takımımızdan hiçbir futbolcumuzun bu topla buluşamamasından dolayı gol atamamışız. Demek ki santraforumuz Alperen kanatlarda daha başarılı bir performans gösterecek. Takımımızın sol ileri (sol açığı) alt yapımızdan yetişen Recep maçın ikinci devresinin başında daha oyuna devam edemeyeceğini göstermesi bu futbolcumuzun bu liglerde oynayacak kapasitesi olmadığını göstermesi bakımından teknik heyetimize çok geç olmasına rağmen göstermiş oluyordu. Bu mevkiye daha sonra Recep'in yerine giren Batuhan Türk gerek fiziği gerekse tekniği ile bu liglerin futbolcusu gibi maçın son bölümünde kanatlardan yaptığımız kontrataklarda top sürerek kendini göstermiştir. Teknik heyetimizden santrafor mevki için Teoman Sefa Erkan ve alt yapımızdan yetişen Muratcan Yelkaya bu mevkide hazırlayarak takımımızın santrafor eksikliğini giderebiliriz. Zaten kalecimiz sakatlanmasa teknik heyetimizle Teoman Sefa'yı oyuna almak için hazırlamışlardı.

            Tokatspor'umuzun bundan sonra oynayacağı maçlarda başarılar diler, bütün Tokatlılara, Tokatsporlulara sevgi ve saygılar sunarız.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat