MECLİS BAĞCILIK KOMİSYONU KURULDU
MECLİS BAĞCILIK KOMİSYONU KURULDU

Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer’in de üye olduğu, bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarının araştırılarak alınacak tedbirlerin tespit edilmesi maksadıyla kurulan komisyon TBMM’de toplanarak başkan, başkan vekili, sözcü ve katip seçimini gerçekleştirdi.

            Prof. Dr. Göçer, bağcılık bizim kadim kültürümüzün çok önemli parçalarından birisi. Bağcılık Anadolu insanının en önemli geçim kaynakları arasında tarih boyunca yerini almıştır. Ülkemizin birçok ilinde bağcılık ve üzüm yetiştiriciliği hala devam etmektedir. Üzüm yetiştiriciliği açısından ülkemizin toprakları oldukça verimlilik arz etmektedir. Hükümetimiz bu gerçeği göz önünde bulundurarak TBMM’de bir komisyon kurulmasını sağlamıştır. Komisyonun yapacağı çalışmalar bağcılık sektörünün sorunlarının tespit edilerek, bağcılığın ülkemizdeki durumunun daha da iyileştirilmesine katkı sağlayacaktır." dedi.

            Konunun uzmanlarının, üreticilerin, yetkililerin TBMM Bağcılık Komisyonu’na çağrılacağını belirten Prof. Dr. Göçer, "komisyonun yapacağı çalışmalarla bağcılığın ülkemizde hak ettiği yere ulaşacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

            Prof. Dr. Göçer, "Tokat’ta bağcılığın geliştirilmesi için büyük projeler yapıyoruz. Bağ Vatanına Dönüyor projesi Tokat ekonomisine büyük girdiler sağlayacaktır. İnanıyorum ki bağcılık ilimizde yeniden eski ihtişamını yakalayacaktır dedi.

            Göçer, kurulan Meclis Bağcılık Komisyonun ilk toplantısını 18 Ocak 2018 tarihinde yapacağını kayıt etti.