FAİR PLAY İÇİNDE OLALIM
FAİR PLAY İÇİNDE OLALIM

Tokatspor Sportif Direktörü Namık Keskinsu, Spor Ateşi programında Çetin Kamil Genç’in konuğu oldu. Tokatspor’un ciddi ekonomilerle yönetilen takımlarla rakip olduğunu anlatan Keskinsu “Tokatspor ne zaman bu 10-15 milyon liralık bütçeleri yakaladığı zaman şampiyonluğa oynar. Böyle bir bütçe oluşmazken nasıl olacak bu iş? Ben de geçmişimle alakalı riske girdim, niye riske gireyim?” dedi.

İSTİKRARLI YÖNETİM VURGUSU

            Sportif Direktör Namık Keskinsu’nun açıklamalarında öne çıkardığı husus, istikrarlı yönetim vurgusu oldu. “Bu sene birisi gelir düzeltir, öteki sene birisi gelir bozar. Böyle olmaz. İstikrar olacak. İyi bir takım kurabilirsiniz ama bunu yaparken hesap, kitap ve istikrarlı bir yönetim olacak. Bunları ortaya koyarsak Tokatspor başarılı olur.” Dedi.

FUTBOLCULARA KÜFÜR OLMAMALI

            Namık Keskinsu, taraftarlara da mesaj verdi. Ligin ilk yarısında kimi maçlarda taraftarların futbolculara kötü tezahüratlarını duyduklarını hatırlattı ve “daha maçın beşinci onuncu dakikasında futbolculara neden kötü konuşursunuz? Ne yapmak istiyorsunuz? Oradaki insanları da tahmin ediyor, görüyoruz ama bu nasıl bir taraftarlık? Neden hiçbir şeyden memnun olmuyorlar? Bunu da benim söylemem lazım. Oyuncumuz geliyor devre arası bize, niye böyle yapıyorlar diye soruyor. Lütfen arkadaşlar, sevgili taraftarlar, eğer futbolcuyla, bizimle alakalı bir sorun varsa ben on beş saat tesislerdeyim, gelin Tokatspor’un çayını için, ekmeğini aşını yiyin hem de sohbet edelim. Sporcumuzu da çağıralım, iyi niyetle konuşalım. Ama iyi niyetli değilsiniz siz! Lütfen sağduyulu olalım, kulübün şartlarını, hedeflerini iyi bilelim. Fair play içinde davranalım.” diyerek sözlerini bitirdi.