VALİ TORAMAN TURHAL’DA ZİYARETLERDE BULUNDU
VALİ TORAMAN TURHAL’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Vali Dr. Ömer Toraman, Turhal ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

            İlçede yapımı devam eden ilçe Emniyet Müdürlüğü binası, Turhal Devlet Hastanesi inşaatı, Gençlik Merkezi binası ve Halk Eğitim Merkezi binasında incelemelerde bulunarak Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer ve inşaat yetkililerinden bilgiler alan Vali Toraman, daha sonra Cumhuriyet Çocuk Evleri sitesini ziyaret ederek burada kalan bakım altındaki çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli oyuncaklar hediye etti.

            Turhal Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Toraman, burada kalan engelli vatandaşlarla bir süre sohbet edip, yemek yedi.

            Necmettin Erbakan Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen 2018 yılı Ocak ayı muhtarlar istişare toplantısına katılan Vali Toraman, köy ve mahalle muhtarlarının istek ve sıkıntılarını dinleyerek çözümü yönünde talimatlar verdi. Turhal Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis toplantısına katılan Vali Toraman, ayrıca “Tokat Yöresel Ürünler Satış Merkezi” konulu toplantıya başkanlık etti. Toplantı, Müteşebbis Heyet toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Turhal Organize Sanayi Bölgesinin genel durumu, yapılması planlanan çalışmalar ve projeler ile ilgili sunumların gerçekleştirilmesi ile başladı.

            Sunumların ardından devam eden toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve heyet üyelerinin görüşlerini açıklamaları ile son buldu.

            Vali Toraman'a ziyaretlerinde Turhal Kaymakam Ahmet Süheyl Üçer, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu,  Turhal İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız eşlik etti.