ZİLE’DE “OKUR YAZAR BULUŞMALARI”
ZİLE’DE “OKUR YAZAR BULUŞMALARI”

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Okullu Okulsuz, Okuyoruz Yazıyoruz” projesi “Okur Yazar Buluşmaları” kapsamında Tokat Zile İlçesi 75. Yıl Anadolu Lisesi ve Zile Dinçerler MTAL öğrencileri ile bir araya gelindi. “Okur Yazar Buluşmaları” Zile MTAL ve İMKB Anadolu Liselerinde düzenlenen programlarla devam edecek.

Eğitimci yazar/şair Osman Baş programın konuğu oldu

            Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi AR-GE tarafından yürütülen “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” projesi, il genelinde bütün paydaşların katkısı ve katılımı ile öğrencilerin okuma ve edebiyat sevgisine destek olmaya devam ediyor. Proje faaliyetlerinden "Okur Yazar Buluşmaları " kapsamında Eğitimci yazar-şair Osman Baş, Zile 75. Yıl Anadolu Lisesi ve Zile Dinçerler Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle şiir tadında edebiyat söyleşisi gerçekleştirdi. Eğitimci yazar-şair Osman Baş öğrencilerle birlikte şiir okuması sonrasında öğrenciler için kitaplarını imzaladı.

            “Okullu Okulsuz, Okuyoruz Yazıyoruz” projesi “Okur Yazar Buluşmaları” ile ilgili düşüncelerini ifade eden Eğitimci yazar-şair Osman Baş “Projeyi hayata geçiren Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı başta olmak üzere il yöneticilerine, program koordinatörü Türkçe öğretmeni Keziban Yıldırım Özcan’a, Zile programının ilk günü beni yalnız bırakmayan Maarif Müfettişleri Başkanı Halis Nural’a, Zile İlçe Milli Müdürü Murat Küçükali, Şube müdürü Fethi Sayış, Okul müdürleri Bayram Polattimur, Serkan Kazan, müdür yardımcıları ve öğretmenlere, şiir tadında sohbet ettiğimiz sevgili öğrencilere çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

            Yapılan plan dâhilinde “Okur Yazar Buluşmaları” hafta boyunca il merkezi ve ilçelerde devam edecek. Bu kapsamda Eğitimci yazar-şair Osman Baş okullarda öğrencilerle bir araya gelecek.