Alpay'dan 32. yıl mesajı
Alpay'dan 32. yıl mesajı

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, DSP'nin kuruluşunun 32. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yayımladı. Alpay mesajında, DSP'nin 32 yıldır Türk siyasetinde olduğuna ve defalarca iktidara geldiğine vurgu yaparak, partilerinin Türkiye'deki tek "yerli ve milli" sol parti olduğunu söyledi.

            Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay'ın DSP'nin kuruluşunun 32. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"KPSS BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK YENİLİK DSP İKTİDARLARI İLE YAŞANDI"

            Demokratik Sol Parti, Türk siyasetine 12 Eylül 1980'den sonra damga vurmuş olan bir partidir. DSP, kurulduğu tarihten bu yana geçen 32 yıl içerisinde defalarca iktidara gelerek ülkemizi yönetmiştir. Kurucu lideri Mustafa Bülent Ecevit'in liderliğinde ülkenin kaderini değiştiren icraatlara imza atan DSP iktidarları, halkımızın esenliği ve mutluluğu için elinden gelen katkıyı sunmuştur.

            Milletin çocuklarının kamu kurumlarında işe girmesi ve adam kayırmacılığın önüne geçilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başta olmak üzere yurttaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıran birçok yeniliğe imza atana DSP, tarihe geçen politik atılımların da öncüsü olmuştur. Siyasetinin temeline 'emek mücadelesini' koyan partimiz, başta çalışan kesimler ve köylüler olmak üzere bütün toplum kesimlerinin sempatisini kazanmıştır.

"32 YILDIR TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

            Bugün geldiğimiz noktada siyasetin dalgalanmalarına, toplum değerlerinin ve politik düzlemdeki güç dengelerinin değişmesine rağmen kurumsal yapısını koruyan DSP, yarınlara olan umutlu yürüyüşünü devam ettirmektedir. Elbette parti olarak yaşadığımız sıkıntıların farkındayız. Karşı karşıya olduğumuz güçlükleri biliyoruz. Fakat aynı zamanda bu sıkıntıların ve güçlüklerin çarelerini de bulmak zorundayız.

            DSP'nin hak ettiği yere gelmesi adına sürdürülen çabaların hepsinin ayrı ayrı değeri ve önemi vardır. Bütün üyelerimizi motive ederek 2019'da yapılacak olan seçimlere hazırlanmalı, Türkiye'nin emek mücadelesinin öncü partisi olan DSP'yi yurttaşlarımızla her platformda buluşturmalıyız. 32 yıldır Türkiye'nin birliği için ortaya koyduğu mücadelenin toplumun bütün kesimleri tarafından takdir gören partimizi yeniden alternatif bir parti haline getirmek mecburiyetindeyiz.

"TÜRKİYE'NİN TEK YERLİ VE MİLLİ SOL PARTİSİYİZ"

            Partimiz, 12 Eylül 1980 askeri darbesine karşı Bülent Ecevit’in verdiği özgürlük mücadelesinden doğan, çalışanların hak mücadelesini ve temeline insanın emeğini koyan bir parti olarak, Türkiye'nin sol kulvardaki 'milli ve yerli' hassasiyetleri olan tek siyasi partisidir. Ayakları bu topraklara basan, milletimizin değerlerini göz önünde bulundurarak politikalar üreten ve kendisine oy vermeyen kesimler tarafından bile sempatiyle karşılanan DSP, emeğe ve insan haklarına saygıyı, dayanışmayı, kardeşlik ve huzuru amaçlayan bir siyasi hareket olarak yaşamaya devam edecektir.

 

            Devlet yönetme deneyimi ile uzlaşı kültürünün mimarı olan partimiz, özgürlükçü ve demokratik yaklaşımıyla ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşımayı hedeflerken; 32 yıldır bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle Demokratik Sol Parti’ye emek veren örgütlerimizin, kurucu liderimiz Mustafa Bülent Ecevit'in emanetini yeniden hak ettiği yere taşıyacaklarına yürekten inanıyorum."