Din görevlilerine eğitim verildi
Din görevlilerine eğitim verildi

Tokat İl Müftülüğü tarafından merkez ve ilçelerdeki B ve C grubu camilerde görev yapan İmam-Hatiplere yönelik “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri” verildi.

            İl Müftülüğü konferans salonunda  TİDEF (Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu) organizesi ile yapılan program, Şehitler Camii İmam-Hatibi Adem Demir’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda açılış konuşması yapan İl Müftü Vekili Mustafa Özdemir seminerin faydalı olması temennisinde bulunarak bütün katılımcılara teşekkür etti.

            Seminer birinci gün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Koç’un “Din Hizmetlerinde İlkeler ve Tarihimizden Örnekler” konulu sunumu ile başladı. Daha sonra EBSAD Başkanı (Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği) Şaban Karaköse’nin “Dini Danışma ve Rehberlik” konulu sunumu ile devam etti. Daha sonra Emekli Vaiz ve Yazar Mahmut Toptaş’ın “Etkili Din Görevlisi” konulu konuşması ile son buldu. Seminerin ikinci gününde ise DİB Manisa Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hüseyin Öresin tarafından “Din Görevlisinin İrşad ve Eğitim Etkinlikleri” ve TİDEF Genel Başkanı Mustafa Yelek tarafından yapılan “Temsil Bilinci” konulu sunum yapıldı.

 

            Seminere katılan din görevlilerine program sonrasında katılım belgesi ve TİDEF tarafından Şaban Karaköse’nin hazırlamış olduğu Etkili Din Görevlisi kitabı hediye edildi.