Büro Memur Sen Genel Başkanı Vejdi Yanbaz: “Beyler, hanımlara fırsat verin!”
Büro Memur Sen Genel Başkanı Vejdi Yanbaz: “Beyler, hanımlara fırsat verin!”

Büro Memur Sen Genel Başkanı Vejdi Yanbaz, üyelik çalışmalarında kadın hareketinde zayıf kaldıklarını söyledi. Tokat Şubesi Yönetimi ve Üyelerinin Nevşehir Kozaklı’da gerçekleştirdiği İl Divan Toplantısında konuşan Yanbaz “Kadın hareketimiz zayıf hanımlar size çok iş düşüyor. Yani erkeklerin kadınları bu noktada ikna etmesi biraz zor oluyor, ben kendim yaşadığım için biliyorum. Lütfen burada keşke şu salonun en az üçte birini hanım arkadaşlarımızla doldurabilsek.” Dedi.

            Genel Başkanı Vejdi Yanbaz’ın kadın üye sayısının artırılmasına yönelik açıklaması şöyle oldu:

            “Kadın hareketimiz zayıf, hanımlar size çok iş düşüyor. Yani erkeklerin kadınları bu noktada ikna etmesi biraz zor oluyor, ben kendim yaşadığım için biliyorum. Burada keşke şu salonun en az üçte birini hanım arkadaşlarımızla doldurabilsek. Bu ülkenin kaderini değiştiren adamın ilk belediye başkanlığını nasıl kazandığını hepimiz biliyoruz. Varoşlardaki kadın hareketiyle dünya lideri yetiştirildi. Sendikacılıkta neden geri duruyoruz? Sendikacılıkta da kadınlarımız olmak zorunda, elmanın yarısı gibi.

BEYLER HANIMLARA FIRSAT VERİN!

 

Beyler, hanımlara fırsat verin. Daha duygusaldırlar daha iyi çalışırlar. Bunu hep iyi biliyoruz bu sol hareketlerde de böyledir, İslami hareketlerde de böyledir ama dâhil etmeniz fırsat vermeniz gerekiyor. Bu anlamda hanım arkadaşlarımızı da bu davanın, bu yolun içine çekip hep beraber inşallah önümüzdeki süreci beraberce inşa edelim.”