Çok amaçlı spor salonunda son durum
Çok amaçlı spor salonunda son durum

Vali Dr. Ömer Toraman beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat ve İl Müftüsü Ahmet Erdem ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce Bedestenlioğlu'nda yaptırılmakta olan 8,5 Milyonluk TL’lik Çok Amaçlı Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu. Çalışmalardaki son durum hakkında İl Müdürü Cemil Çağlar'dan bilgiler aldı. Şube Müdürleri İbrahim Tarun, Celal Yurdakul, Ömer Besler, Oktay Düzen ve Nafi Demir de hazır bulundular.

Vali Toraman incelemelerinin ardından Yüklenici Firma yetkililerinden tesisin 10 Kasım 2018 tarihinde (bir yıl içerisinde) tamamlanması için söz alarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Çok Amaçlı Spor Salonumuzun Teknik Özellikleri:

Toplam Alan 4925 metre kare. Bina Oturum Alanı 1776 metre kare.

Standartlara uygun 4 adet 332 metre kare çok amaçlı spor salonu, uluslararası standartlara sahip dönüşümlü çok amaçlı 335 metre kare 1 adet spor salonu, soyunma odaları, idari ofisler, sağlık odaları, 30 araç kapasiteli otopark, kafeterya alanları, açık semt sahaları, elektrik odası, mescit, havalandırma ve ısı merkez odası, güvenlik odası, depo, arşiv odası, seminer salonu, Eğitim odaları ve dersliklerden oluşmakta.

Takım ve bireysel tüm spor faaliyetlerinin (Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futsal, Güreş, Taekwondo, Karate, Boks, Masa Tenisi, Cimnastik, Okçuluk, Fitness, Judo, Duvar Tırmanma v.b.) branşlarda çalışmalar yapılacak.