Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. Yıldönümünde Tokat’ta anıldı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. Yıldönümünde Tokat’ta anıldı

Tokat’ta büyük önder Atatürk’ün vefatının 79. Yıldönümünde anma töreni düzenlendi.

            Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma töreni Tokat Valisi Ömer Toraman, Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı.          Saat 09:05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile beraber 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu esnasında kentte araç trafiği 2 dakikalık süre ile durdu. Yoldan geçen vatandaşlar, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrenciler saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı okunması akabinde göndere çekilen bayrak yarıya indirildi.

            Program Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda düzenlenen törenle devam etti. Atatürk’ün anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını Gaziosmanpaşa Ortaokulu Müdürü İsa Çabuk tarafından yapıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Gaziosmanpaşa Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elvan Çolak Bektaşoğlu tarafından yapılmasının ardından, Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencisi Kübra İdil Çolak, Mustafa Kemal’in Kağnısı adlı şiiri okudu.

            Sinevizyon gösterisi sonrasında Gaziosmanpaşa Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Halil Çal ve üç öğrenci tarafından Zeybek gösterisi sunuldu.

            Program; şiir dinletileri, Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencilerinin Atatürk için yazılmış çocuk şarkılarını seslendirmesi, Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencilerinin Dünya Liderlerinin gözünden Atatürk’ü anlatması ile devam etti. Atatürk’ün çok sevdiği şarkıların seslendirildiği koro çalışması sonrasında program sona erdi.

 

            Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programına Vali Ömer Toraman, Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.