Gençlik ve Spor haberleri
Gençlik ve Spor haberleri

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Spor Şube Müdürü Ömer Besler ile birlikte Tokat Merkez Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yurdunda kalan öğrencilerle bir ayara geldiler. Gençlik Merkezi tanıtımının yanı sıra sportif faaliyetler ile ilgili bilgiler vererek, devletin gençlere yönelik imkanlarını anlattılar. Gençlere “siz yoksanız biz bir noksanız” dediler.

SATRANÇ SEVERLERE DUYURU
Satranç Federasyonu Tokat il Temsilciliği ilimizdeki satranç turnuvalarının takvimini duyurdu.
1) 19 Kasım 2017 24 / Kasım Öğretmenler Günü (Öğretmenler arası) 
2) 25-26 Kasım 2017 / 2018 Tokat Yıldızlar Birinciliği
3) 02-03 Aralık 2017 / 2018-Tokat 7-8-9 Yaş İl Birinciliği
4) 09-10 Aralık 2017 /2018-Tokat 10-11-12 Yaş İl Birinciliği
5) 16-17 Aralık 2017 /2018- Tokat İl Birinciliği

FUTSAL MÜSABAKALARI BAŞLADI

2017-2018 Eğitim yılı Okul Sporları Gençler Futsal Müsabakaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Spor Şube Müdürü Ömer Besler'in yaptığı vuruş ile Ali Yücel Spor Salonu’nda başladı.

Genç Erkekler Futsal müsabakalarına katılım sağlayan tüm okulların İdareci, Beden Eğitimi Öğretmeni ve sporcularına başarılar dilediler.

GENÇLİK MERKEZİ HER YERDE

Tokat Gençlik Merkezi “Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında gönüllü gençlerle birlikte Tokat Merkez'e bağlı Ali Tepe Kardeşler İlkokulu ve Ortaokuluna ziyarette bulundu. Ziyarette genç dönüşüm projesinde toplanan sınav setleri, kırtasiye malzemeleri öğrencilere dağıtıldı. Aynı zamanda okul kütüphanesi için kitap yardımında bulunuldu. Gönüllülerle okul bahçesinde oyun alanları oluşturarak öğrencilerle birlikte Ebru, Satranç, Dart ve Mangala ile çeşitli eğitsel oyunlar oynandı.

“Programımızda bizlere her türlü desteği esirgemeyen Ali Tepe Kardeşler İlk ve Ortaokulu personellerine teşekkür ederiz. Tokat Gençlik Merkezi olarak Gençlik Merkezleri Akademisi ve Kulüp faaliyetlerimiz devam edecek olup katılmak isteyen tüm gençleri merkezimize bekliyoruz.” denildi.