Şampiyon’dan Gençlik Spor ziyareti
Şampiyon’dan Gençlik Spor ziyareti

Güney Kıbrıs Larnaka Şehrinde yapılan Gençler Avrupa Taekwondo Şampiyonasında Altın Madalya kazanan İlimizin yetiştirdiği Milli Sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli şampiyona dönüşünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

02 - 05 Kasım 2017 tarihleri arasında Güney Kıbrıs'ın Larnaka Şehrinde düzenlenen Gençler Avrupa Taekwondo Şampiyonası ile ilgili açıklamalarda bulunan Antrenör Turan Güldür “ilimizin Belediye Plevne Spor Kulübüne Lisanslı Milli Sporcum Emre Kutalmış Ateşli +78 Kilo sıkletinde kora kor ve kıran kırana geçen maçlar sonrasında tüm rakiplerini yenerek Avrupa Şampiyonu olarak altın madalyayı İlimize ve Ülkemize kazandırmıştır. Ben şahsım ve sporcularım adına bizlere vermiş olduğunuz büyük desteklerden dolayı İl Müdürümüz Cemil Çağlar'ın şahsında tüm kurum personellerinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Taekwondo branşında ilimize ilk defa Avrupa Şampiyonluğu kazandıran Emre Kutalmış Ateşli, ziyarette yaptığı konuşmasında Türkiye’ye ve memleketine Avrupa Şampiyonluğu ile döndüğü için duyduğu mutluluğu dile getirerek, şampiyona devam ederken Şırnak'tan gelen sekiz tane şehit haberi sonrasında, Tatamiye şehitlerimiz için çıktığını ve Altın Madalyayı asker selamı vererek tüm şehitlerimiz için aldığını söyledi, “bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyarette İl Müdürü Cemil Çağlar da bir konuşma yaptı ve “Gençler Avrupa Şampiyonu olup Altın Madalya kazanarak bayrağımızı dalgalandıran, ilimizin yetiştirdiği gururumuz, Milli Taekwondocumuz Emre Kutalmış Ateşli'yi kutluyorum. Ben inanıyorum ki şu anda ilimizde branşlarında uzman antrenörlerimiz nezaretinde çalışmalarına devam eden minik taekwondocularımız Emre abilerini örnek alarak, ilimize ve ülkemize nice büyük başarılar yaşatarak, Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızı hep zirvede tutacaklardır. Sporun, sporcunun ve gençliğin adresi olan bir kurum olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan aldığımız güç, Valiliğimizin ve Belediye Başkanlığımızın büyük destekleri ile inşallah Türk Spor Tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan ilimizden yeni Emre'ler, Orkun'lar, Hamiyet'ler kazandırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizlere yaşattığı bu büyük sevinç ve gururdan dolayı sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli ve Antrenörü Turan Güldür’ü tebrik ediyor, Olimpiyatlarda ve Dünya Şampiyonalarında başarılar diliyorum." dedi.

 

İl Müdürü Çağlar ziyaret sonunda Avrupa Şampiyonu Milli Sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli’yi Altınla ödüllendirdi. Ziyarette Şube Müdürleri Celal Yurdakul, İbrahim Tarun, Ömer Besler, Oktay Düzen, Nafi Demir ve Pazar İlçe Müdürü Gökhan Zahid de bulundu.