Ayla filminin Anadolu galası Zile'de yapıldı
Ayla filminin Anadolu galası Zile'de yapıldı

Türkiye'nin Oscar adayı Ayla filminin Anadolu galası yapımcısı Mustafa Uslu'nun memleketi Zile'de yapıldı.

            Türkiye'nin Oscar adayı olan ve Kore Savaşında yer alan Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin başından geçen gerçek hikayeden esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan "Ayla" filmi, yapımcısı Mustafa Uslu'nun memleketi Zile'de düzenlenen Anadolu Galasında izleyiciler ile buluştu. Yapımcı Mustafa Uslu'nun annesi Melek Uslu'nun isminin verildiği sinema salonunda gösterime giren filme vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

            Galaya filmin oyuncularından İsmail Hacıoğlu, Sinem Uslu, yapımcı Mustafa Uslu ve yönetmen Can Ulkay katıldı. Vali Ömer Toraman, Zile Kaymakamı Adnan Tezcan, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ve çok sayıda vatandaşın izlediği film sonrasında sanatçılar sahnede halkla buluştu. Filmde 'Ayla'yı Kore'den Türkiye'ye kaçırmak için kullanılan sandığın orijinalı olan sandık da sürpriz yapılarak izleyicilerle buluşturuldu. Film yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularına plaket takdim edildi.

 

            Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel yaptığı açıklamada, "Türkiye 2017 yılı Oscar adayı "Ayla" filminin galası Zile Belediyesi Saray Sinemasında yapıldı. 1000 kişilik salon doldu taştı. Filmin yapımcısı Zileli hemşehrimiz Mustafa Uslu, yönetmen Can Ulkay, sanatçılar Sinem Uslu, İsmail Hacıoğlu, Toygan Avanoğlu, Mustafa İlber Gürtunca'nın katıldığı gala, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, İl ve ilçe protokolü, 1000 in üzerinde sanatsever Zileli tarafından izlendi. Türk sinema tarihine altın harflerle yazılan Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve tüm sanatçıları kutluyorum." dedi.