Ercümend hoca, Etimesgut galibiyetini ve bundan sonraki süreci değerlendirdi:
Ercümend hoca, Etimesgut galibiyetini ve bundan sonraki süreci değerlendirdi:

Tokatspor Teknik Direktörü Ercümend Coşkundere ligin 11. haftasında Ankara deplasmanında Etimesgut Bld. Spor karşısında alınan 2-1’lik galibiyetin Tokatspor açısından önemli bir galibiyet olduğunu belirtti.

            Gazetemize açıklamada bulunan Ercümend hoca, Tokatspor’un son haftalarda ligde kalmayı başardığı son sezonların üzerine bu sezon 11 maç sonucu elde edilen 16 puanla alt sıralardan sıyrılmakta olduğuna değindi. Bu hafta iç sahada oynanacak Eyüpspor maçını kazanmaları halinde, gelecek adına yeni bir bakış açısı ile yol alabileceklerini vurguladı.

            Ercümend hocanın değerlendirmeleri şöyle oldu:

            “Bizim için her hafta önemli ve geçen hafta yine önemli bir maç oynadık. Oynadığımız takımlar bizim bulunduğumuz yere göre rakip görülen takımlar. 16 puan yaptık ve Etimesgut ekibiyle 5 puan fark oldu. Önümüzdeki hafta da Eyüpspor takımıyla oynayacağız. Ve inşallah yendiğimizde 19 puan yapacağız ki, altla ilgili endişelerimiz azalacak. Dolayısıyla, ondan sonra yeni bir bakış açısı geliştirebiliriz. Ama öncelikle biz hızla altlardan sıyrılıp, son 3 sezondur son haftalara dek süren küme düşme tehlikesini yaşamadan, sıkıntılı durumları yaşamadan, biran önce alt sıralarla ilişkimizi koparıp, yeni bir bakış açısı sağlamak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

 

            Tokatspor, bu hafta sonu Pazar günü saat 13.30’da ligin 15. sırasındaki 8 puanlı Eyüpspor ile karşılaşacak.