Niksar’da “Okuma Yarışması” ödülleri verildi
Niksar’da “Okuma Yarışması” ödülleri verildi

Niksar Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen ve çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmak için başlatılan “Çocuklar okusun diye” isimli yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerine kavuştu.

            Niksar Belediyesince çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmak için başlatılan yarışmada, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yaz tatili boyunca okuduğu kitapların sayfa sayılarını bir kağıda yazarak, ailelerinin okuduklarından emin olmaları sonrası sayının altına imzalarını atarak bir zarfa koyup, üzerine isim, sınıf ve okul isimlerini yazıp, okullar açıldığında okul müdürlerine teslim ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmanın ardından ödül sahipleri belirlendi.

            Yarışmanın ödül töreni Niksar Danişmend Gazi Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, öğrenciler ve velileri katıldılar.

            Düzenlenen törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat’a düzenlenen yarışmadan ötürü Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’a teşekkür etti.

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise yaptığı konuşmada, “Belediyemiz olarak çocuklarımızı daha fazla kitap okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz ’Çocuklar okusun diye’ isimli kitap okuma yarışmamızda dereceye giren öğrencilerimize hediyelerini verdik. Çocuklarımız için eğitime verdiğimiz destek devam edecek. Dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum. Bizlere bu yarışmada desteklerini sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

            Yarışma da Liseler kategorisinde birinci Prof. Dr. Mustafa Erol Turaçlı Fen Lisesi öğrencisi Yaren Fidan, ikinci Danişmend Gazi Anadolu Lisesinden Elif Karadeniz ve üçüncü Nizamettin Yağıbasan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Sinem Atma oldu.

            Ortaokullar kategorisinde ise birinci Niksar Ortaokulundan Doğukan Karadadaş, ikinci Niksar Ortaokulundan Buse Öztürk ve Kaya-İsmet TBO’dan Nehir Çelik oldular.

            İlkokullar kategorisinden ise birinci Ulvi Saime Kaya İlkokulundan Zeynep Öykü Özer, ikinci Atatürk İlkokulundan Ela Ecrin Yüce ve üçüncü ise Ulvi Saime Kaya İlkokulundan Metehan İşeri oldular.

            Proje kapsamında birinci olan öğrenciye bisiklet, ikinci öğrenciye tablet, üçüncü olan öğrenciye ise eşofman ile ayakkabı hediye edildi.

            Ayrıca programda beslenme dostu okullara sertifikaları verildi.