Danişmend Gazi Aşevi’nin açılışı gerçekleştirildi
Danişmend Gazi Aşevi’nin açılışı gerçekleştirildi

Niksar Belediyesi tarafından tadilat uygulanarak, daha hijyenik bir ortama dönüştürülen Danişmend Gazi Aşevi’nin açılışı gerçekleştirildi.

            Günlük 350 vatandaşa hizmet veren Danişmend Gazi Aşevi’nin açılışına Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Başkan Yardımcısı Fatih Dönmezoğlu, Ak Parti Niksar İlçe Başkanlığı yönetimi, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gülten Ayazlı ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

            Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Danişmend Gazi Aşevimize yaptığımız tadilat ile tekrardan hizmete açtık. 1994 yılında dönemin belediye başkanı Ahmet Duran Ünverdi tarafından açılan aşevimiz bu günlere kadar geldi. Böylesine güzel bir uygulamayı hayata geçirmesinden ötürü Ahmet Duran Ünverdi başkanımıza teşekkür ediyorum. Sosyal Belediyecilik bizlere ecdadımızdan mirastır. Halkımızın huzur ve refahı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aşevi geçici bir iş değil, geleceğe temel atma gibidir. İlçemizde ekonomik durumu müsait olmayan vatandaşlarımızın güzel bir ortamda ve uygun bir şekilde istifade edebilecekleri bir yeri yenileyerek hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye olarak durumu olmayan ve tespit edilen vatandaşlarımıza da her gün sıcak yemek ulaştırmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 300 ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin faydalandığı ve 50 ailemizin evine sıcak yemek servisi yaptığımız aşevimiz sizlerin destekleri ile büyüyor, daha çok insanımıza ulaşıyoruz. Bu güzel aşevimize kurulduğu günden bu güne destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

            Konuşmanın ardından dualar eşliğinde açılış gerçekleştirildi.