Turhal’da girişimciler için eğitimler başladı
Turhal’da girişimciler için eğitimler başladı

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ile birlikte uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenlemeye devam ediyor.

            Girişimcileri iş dünyasına çekmek için teşvik edici çalışmalara imza atan Turhal Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, KOSGEB işbirliğiyle sertifikalı uygulamalı girişimcilik eğitim programları devam ediyor. Sertifikalı uygulamalı girişimcilik eğitim programlarına bir yenisini daha ekleyen Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, Kasım ayı yeni dönem girişimcilik eğitimlerine start verdi.

            Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Konferans salonunda başlayan eğitim, hafta içi 4 gün sürecek. İki grup halinde gerçekleştirilecek kurslardan faydalanan girişimci sayısı 60 kişi olacak.

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, girişimciliğin Turhal'ın ve Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında anahtar rol oynadığını söyledi. Özellikle yeni neslin girişimciliğe özendirilmesi noktasında devletin KOSGEB gibi kurumlar aracılığıyla önemli destekler sunduğunu hatırlatan Çenesiz, “Turhal Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de girişimcilik kültürünün yaygınlaşması için eğitim programlarımıza devam ediyoruz. Genç beyinlerin kariyer planlarında girişimciliğin de ön planda olmasını istiyoruz. Yetenekli ve yenilikçi girişimcilerimizin kendi işlerini kurması için sertifikalı girişimcilik programları büyük önem taşıyor. Bizler inanıyoruz ki, ülkemiz üretim gücü yüksek ve yenilikçi fikirlere sahip girişimci ruhu ile hedeflerine ulaşacaktır” dedi.

 

            Oda olarak düzenledikleri eğitim programlarından yararlanan bir çok girişimci adayının kendi işlerini kurduklarını ifade eden Çenesiz, kursiyerlerin girişimcilik eğitimlerini tamamları ile, projelerini hazırlayarak sunmaları ve hazırladıkları projelerin desteklenmeye değer görülmesinin ardından 50 bin TL’ye kadar hibe desteği, 100 bin TL’ye kadar kredi imkanından faydalanma fırsatını yakalayacağını da sözlerine ekledi.