Niksar'da kitap festivali
Niksar'da kitap festivali

Niksar Belediyesi, Ensar Vakfı Niksar Şubesi ve Akan Expo Organizasyon tarafından birincisi düzenlenen Kitap Festivali büyük ilgi gördü.

            Niksar Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen açılışa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Yılmaz yazarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kurdele kesiminin ardından, okurlar stantları gezerek Tuğba Ünal, Gülçin Akan, Hamit İzol ve Mine Bahçeci gibi yazarlarla bir araya geldi. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan stantları ziyaret ederek bilgi aldı.

            Festivalde konuşan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Kuran-ı Kerim’in ilk ayeti ve emri “Oku” dur. Biz okuyarak önce kendimizi biliyoruz, sonra toplumumuzu, sonrada bizi yaratan Allah’ı öğreniyoruz. Allah’ın 99 sıfatının birisi de ilim sıfatıdır. Bizlerde okuyarak ve öğrenerek modern bir ülke olma yolunda aslında Allah’ın emrini yerine getirmiş oluyoruz. Siz değerli çocuklarımızın okuma alışkanlığını geliştirmek böylesine güzel bir fuarın açılmasına ortak olduk. Bu konuda öncülük yapan Ensar Vakfı Niksar Şubesi ile Akan Expo Organizasyon’a teşekkür ediyorum” dedi.

            Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ise yaptığı konuşmada okumanın öneminden bahsederek, düzenlenen festivalden dolayı teşekkür etti.

            İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise yaptığı konuşmada, Tarihi ile kitaplara konu olmuş bir şehirde böylesine yoğun katılımlı bir festivalin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

            Her türlü kültür kitabının satış maliyetin altında fiyatlarla sunulduğu festivalde, imza günü ve söyleşiler düzenlenecek. Sevilen yazarların okurlarıyla buluşacağı festival 6 Kasım'da sona erecek.