Mehmetçik ve şehit babaları buluştu
Mehmetçik ve şehit babaları buluştu

Zile’de vatani görevini yapan askerler ve şehit babaları öğle yemeğinde Zile Kaymakamı Adnan Tezcan ile bir araya geldi.

            Öğle yemeğinde bir araya gelen şehit yakınları ile Mehmetçik arasında duygu dolu anlar yaşandı. Zile Kaymakamı Adnan Tezcan şehit babaları ile Mehmetçiği buluşturan öğle yemeğinde yaptığı konuşmada, "Bugün bu vatan için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin yakınları ile Zile İlçemizde vatani görevini yapmakta olan Mehmetçikler omuz omuza birlikte öğle yemeğinde asker karavanasında bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz.Siz Şehit yakınlarımız kutsal değerlerimizi, milletimizi, vatanımızı korumak uğruna; ömür sermayesini, aziz canını hiçe sayan  Şehitlik mertebesine ulaşan Şehitlerimizin bize emaneti olan Şehit Babalarımız ve şehit yakınlarımız bizim en kıymetli misafirlerimizsiniz.Eğer bugün bu topraklar üzerinde özgürce yaşıyorsak Şehitlerimize ve Gazilerimize milletçe minnettarız. Aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli ailelerini kendi ailemiz bilip, maddi manevi her anlamda yanlarında olmayı kutsal bir vazife saymışızdır.Bu yüzden milletimiz daima Şehitlerine, Gazilerine ve ailelerine sahip çıkmış, onları baş tacı etmiştir. Bu vesileyle devlet olarak da tüm imkânlarımızla her zaman yanınızda olduğumuzu bir kere daha belirtmek isterim.  Zile İlçemizde vatani görevini yapan Mehmetçiklerimizle Şehit Babalarını ve Şehit yakınlarımızı Öğle yemeğinde Asker karavanasında bir araya gelmemize vesile olan Zile İlçe Jandarma Komutanlığımıza teşekkür ediyorum. Askerlerimize hayırlı görevler ve tezkereler diliyorum” dedi.

            Yemek sonrası Mehmetçik ve şehit babaları birlikte günün anısına hatıra fotoğrafında çektirdi.

 

            İlçe Jandarma Komutanlığındaki programa Kaymakamımız Adnan Tezcan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erhan Arslan, Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Güney Doğu Gazisi Himmet Atakol, Mehmetçikler ve şehit yakınları katıldı.