Zübeyde Hanım’da bilim fuarı
Zübeyde Hanım’da bilim fuarı

Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı dün okulda açıldı. Öğrencilerini çağın gerektirdiği nitelik ve beceride, girişimcilik özelliği gelişmiş meslek elemanları olarak yetiştiren ve yüksek öğrenime hazırlayan örnek bir okul olma vizyonundaki Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çağdaş ve bilimsel düşünceyi temel alan, sorgulayan, sorumluluk üstlenen, geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olmak isteyen, duyarlı, hakkını arayan, etik değerlere önem veren bireyler olarak hayata ve yüksek öğrenime hazırladığı öğrencilerinin eserleriyle görücüye çıktı. Okul Müdürü Bekir Korkat öncülüğünde fuarın açılışı için bir tören düzenlendi. Yıl sonuna doğru öğrencilerin okul bahçesinde eğlendikleri bir ortam da oluştu.

            Grafik ve Fotoğraf Alanı Öğretmeni Sümeyra Şener’in 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileriyle hazırladığı grafik ve fotoğraf sergisi de bilim fuarındaki eserler kadar dikkatleri çekti. Grafik ve fotoğraf sergisini gezen isimlerden biri de gazetemiz İmtiyaz Sahibi Sezai Kaymak oldu. Hem matbaasında dönem dönem gazetemizde öğrencilerin grafik üzerine stajlarını yapmakta olduğu ortamda, öğrencilerin hazırladığı davetiye, kitap kapağı, logo, kurumsal kimlik, broşür tasarımları beğeni kazandı.

 

            Bir hafta süreyle okulda açık kalacak fuarı hem öğrenci velileri hem öğrencilerin staj yaptığı işletmelerin sahipleri gezebilecek. Bu ayın 24’ünde Novada’da fuarın açılacağı bilgisi de verildi.