Şampiyondan protokol ziyaretleri
Şampiyondan protokol ziyaretleri

Şampiyondan protokol ziyaretleri

İL MÜDÜRÜ ÇAĞLAR’A ZİYARET

Romanya da düzenlenen 41 ülkeden 576 sporcunun yarıştığı Dünya Okullar Satranç Şampiyonasında 11 yaş genel kategorisinde Sporcumuz Efe Hakan Öztürk elde ettiği 7 puan ile 1. olarak Dünya Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı.  Tokat Satranç İl Temsilcisi Erol Öktem beraberinde Dünya Şampiyonu sporcumuz Efe Hakan Öztürk ve Babası Yusuf Öztürk ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’ı ziyaret ettiler.

Tokat Satranç İl Temsilcisi Erol Öktem ziyarette yapmış olduğu açıklamasında “İl Müdürlüğü olarak Tokat’ta Satranç sporunun gelişmesine ve yeni şampiyonların yetişmesine vermiş olduğunuz büyük destek ve katkılardan dolayı Şahsım ve Satranç ailemiz adına sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Müdürü Cemil Çağlar Romanya’da düzenlenen Dünya Okullar Satranç Şampiyonasında 11 yaş genel kategorisinde İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Dünya Şampiyonu olarak bizlere büyük bir guru yaşatan Satrancın geleceği olan Milli Sporcumuz Efe Hakan Öztürk’ü tebrik ederek, Şampiyon Sporcumuzu altınla ödüllendirdi. “Satranç branşına vermiş olduğu emeklerden ötürü İl Temsilcimize, antrenörlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyor, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın İlimize yapmış olduğu büyük yatırımlar ve destekler sayesinde, İl Müdürlüğü olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ve bütün imkânlarımızla destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi

VALİ CAN’A ZİYARET

Vali Cevdet Can, Romanya’da düzenlenen Dünya Okullar Arası Satranç Şampiyonası’nda 1. olan Efe Hakan Öztürk’ü makamında kabul etti.

            21 Nisan - 1 Mayıs 2017 tarihleri arasında Romanya’da düzenlenen ve 41 ülkeden 576 sporcunun yarıştığı Dünya Okullar Arası Satranç Şampiyonası’nda, Tokatlı Efe Hakan Öztürk (11) elde ettiği 7 puan ile 1. olarak Dünya Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı.

            Niksar TOKİ Ulucan Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Efe Hakan Öztürk’ü makamında kabul eden Vali Can, böylesine büyük bir başarı yakalayan minik şampiyonu tebrik ederek altınla ödüllendirdi. 

 

            Dünya Şampiyonu Efe Hakan Öztürk’e ziyaretinde babası Yusuf Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Erarslan eşlik etti.