2017 yılında 41 milyon TL’lik  projelerimizi hayata geçireceğiz
2017 yılında 41 milyon TL’lik projelerimizi hayata geçireceğiz

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, göreve gelmesinden bu yana Niksar'a yapılanlardan bahsederek hemşerilerine üç yılın hesabını verdi. Başkan Özcan programda yaptığı konuşmada 2017 yılında toplamda 41 Milyon TL’lik projeleri birer birer hayata geçireceklerini belirtti.

            Her yılın mayıs ayında Niksar Belediyesince yapılan icraatları anlatan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, bu yıl geleneği bozmadan “Üç Yılın Hesabı” programı ile Niksar halkının karşısına çıktı. Niksar Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen programa Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Dömezoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Erarslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            Düzenlenen slayt gösterisi ile tamamlanan projelerini hemşerileri ile paylaşan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, üç yılda projelerinin yüzde 61,5’ini tamamladığını belirtti. Başkan Özcan yaptığı açıklamada, “Üç yıldır siz saygıdeğer hemşerilerime hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Allah’ım güç verdiği sürece de bu hizmetleri katlayarak daha yaşanılabilir bir Niksar için çalışacağız. Bugün itibariyle projelerimizin 61,5’ini tamamlamış bulunmaktayız. Bilindiği üzere seçim bildirgemizde 101 projemiz bulunuyordu. Bizler bu 101 projelerin haricinde 50 proje daha yaparak sayıyı 151 projeye çıkardık. 151 projemizin şu anda 93 tanesini tamamlamış bulunuyoruz. İnşallah ilerleyen dönemlerde bu sayıyı daha aşağılara çekerek, bütün projelerimizi tamamlayacağız.” diye konuştu.

“2 DÖNEMDE YAPILAN İŞLERİ 3 YILA SIĞDIRDIK”

            2004-2009 ve 2009 – 2014 yıllarında yapılan hizmetleri ele alan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, bu iki dönemde yapılan yol parke, kanalizasyon, doğalgaz hattı çalışmalarının toplamının üzerinde grafik çizdiklerini söyleyerek, asfalt ve su hattı çalışmalarında da bu yıl yüksek bir grafik çizeceklerini belirtti.

“AYVAZ İŞLETMEMİZE YAKLAŞIK 8 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK”

            Göreve geldiği 2014 senesinde zarar eden bir fabrika bulduklarını belirten Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Artık Ayvaz İşletmemiz ilçemize katkı sağlayacak duruma geldi. Geçtiğimiz yıllarda kötü bir grafik çizen fabrikamız yaptığımız yatırımlar ile adeta yeniden doğdu. Şu anda 80’e yakın Türkiye çapında bayimiz bulunuyor. Fabrikamıza yaptığımız yatırımlar yerini buldu. Artık ilçemize hizmette bizlere kaynak üreten bir işletmemiz var”

“İLÇEMİZE 4 MİLYON TL’LİK HİZMET ARACI KAZANDIRDIK”

            Halka hizmet, Hakka hizmet düsturu ile yola çıktıklarını belirten Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Halkımızın hizmetine sunmak amacıyla ilçemize 30 yeni hizmet aracı kazandırdık. Göreve geldiğim gün hemşehrilerime bir söz verdim. Hemşehrilerimize hizmet için ne araç gerekiyorsa alacağız dedik. Halkımız bizlere güvendi. Bizler onlara layık olmak için çalışıyoruz” dedi.

“BU YIL İLÇEMİZE 41 MİLYON TL DEĞERİNDE PROJE UYGULAYACAĞIZ”

            2017 yılında yapmayı planladıkları projelerden bahseden Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “2017 yılında ilçemize 12 proje uygulayacağız. Bu projelerimizin toplam bedeli ise 41.361.000,00 TL’dir. Bu projelerimiz; 50. Yıl Mahallesi Asfalt Projesi, Galericiler Sitesi Projesi, Kent Meydanı ve Otopark Projesi, Şehir Terminali Projesi, Belediye Birimlerinin Toplulaştırılması Projesi, Hanımlar Çok Amaçlı Yaşam Merkezi Projesi, Doğalgaz Kullanımının Artırılması Projesi, Her Mahalleye Spor Alanları Projesi, Her Mahalleye Park Projesi, Üç Adet Üst Geçit Projeleri, Ayvaz Parkı Rekreasyon Projesi ve 4. Etap TOKİ projesi.

“ÜÇ YILDA 9 MİLYON 708 BİN 880 TL BORÇ İLE 78 MİLYON 513 BİN 507 TL’LİK HİZMET ÜRETTİK”

            Mali veriler hakkında Niksarlı vatandaşlara bilgiler veren Belediye Başkanı Özdilek Özcan açıklamasını şöyle tamamladı: “Şeffaf belediyecilik anlayışı ile belediyemiz mali verilerini siz saygıdeğer hemşerilerim ile paylaşıyorum. Bizler görevi devraldığımız zaman belediyemizin toplam borcu 20 milyon 782 bin 889 TL idi. Bugün itibari ile de belediyemiz toplam borcu 30 milyon 491 bin 766 TL’dir. Yani üç yılda toplam 9 Milyon 708 Bin 880 TL borcumuz artmış. Bu borcu bizler 4 milyon olarak şekillenmesini bekliyorduk. Lakin 15 Temmuz işgal girişiminin ardından bizlere gelen kaynaklarda düştü. Bu hizmet ölçüsü değildir. Maddiyat ile hizmet ölçülmez. Bu rakamlara karşılık iki yılda Niksar’a yapmış olduğumuz hizmetler 78 milyon 513 bin 507 TL’dir. Rakamlar gösteriyor ki yapmış olduğumuz hizmetlere hamdolsun kaynak bulmuşuz” dedi.

 

            Yapılan bilgilendirmelerin ardından, “Üç Yılın Hesabı” programına katılanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Belediyesince düzenlenen “Yılın Enleri” kategorisinde ilçede her alanda katkı sağlayanlara ödüllerini verdi.