Zile’de Kutlu Doğum etkinliği
Zile’de Kutlu Doğum etkinliği

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Zile İlçe İmam Hatip Okullarının ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Programı Zile Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi salonunda düzenlendi. Programa Kaymakam Adnan Tezcan, Eşi Tuğba Işıldak Tezcan, Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, ilçe protokolü, Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

            Saygı duruşu, İstiklal Marşına müteakip, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Zile Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ümit Karslı’nın açılış ve selamlama konuşmaları ile devam etti. Öğrencilerin koro halinde seslendirdiği ilahilerin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası için özel olarak hazırlanan görseller izlendi. Kutlu doğum etkinliği programı içerisinde Şiir, İlahiler, Oratoryo ve Semazen gösterisi düzenlendi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlkokul, Ortaokul, Liselerarası "Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet'e Mektup Yazma" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Adnan TEZCAN, İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ tarafından dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ettiler. Kaymakam Adnan TEZCAN “ilçemizdeki İmam-Hatip okulları tarafından ortaklaşa hazırlanan Kutlu Doğum programının düzenlenmesinde  emeği geçen İmam Hatip Okullarımızın İdarecilerini ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımızın belirlediği “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” teması ile kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın; ülkemize, hayırlar getirmesini diliyor, tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle siz değerli Öğretmenlerimizin, Öğrencilerimizin ve  Zileli  Hemşerilerimin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum.” dedi.