Asıl hedefimiz işçilerin kadroya kavuşması
Asıl hedefimiz işçilerin kadroya kavuşması

Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, Erbaa, Zile ve Turhal Devlet Hastanelerinde çalışan taşeron işçilerin geçtiğimiz hafta yapılan yeni sözleşme ile birçok hakkı elde ettiklerini kaydetti.

Başkan Demir, “Hak-İş Konfederasyonu olarak kadro konusunda Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız nezdinde her türlü girişimde bulunuyoruz”

Sağlık İl Müdürlüğü, Bayındırlık İl Müdürlüğü ile SGK İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron işçilerin toplu iş sözleşmelerinin tamamlandığını ve diğer kurumlarla da görüşmelerin devam ettiğini belirten Demir, şuanda taşeron olarak çalışan işçi personellerin her daim yanlarından olduklarını söyledi.

Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, gelişmelerle ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Hak-İş Konfederasyonu olarak kadro konusunda Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız nezdinde her türlü girişimde bulunuyoruz. Bu girişimlerimiz olumlu bir sonuç alıncaya dek devam edecek, işin peşini asla bırakmayacağız. Tokat Merkez ve İlçelerimizde kadroya alınıncaya kadar geçecek sürede her daim taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın haklarının korunması ve yeni haklar kazanılması için görüşmelerimiz devam ediyor. Hamdolsun, birçok ilçemizde ve merkezdeki birçok kurumda çok güzel sonuçlar elde ettik. Yıllık ek %8 zam oranına ilave olarak sosyal birçok hakkı da arkadaşlarımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bizim asıl hedefimiz arkadaşlarımızın kadroya kavuşmasıdır” dedi.

 

Gündeme dair konulara da değinin Demir, Hak-İş Teşkilatı olarak 16 Nisan referandumunda Evet diyeceklerini kamuoyuna deklere ettiklerini belirterek; “Vatanımız, bayrağımız, milletimiz ve tüm İslam Âleminin geleceği ve refahı için Evet oyu kullanacağımızı Başkanlar Kurulumuzun düzenlediği toplantıda karar aldık. Bizler Hak-İş olarak sadece bir STK değiliz. Bizler tüm işçi kesimini temsil eden bir sendika olarak devletimizin ve milletimizin bekası neredeyse her zaman orada olacağız ve bunun içinde çaba gösteren tüm liderleri destekleyerek her zaman yanlarında duracağız” dedi.