"Evet' oyu da, 'Hayır' oyu da bizim için kutsaldır"

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Parlamenter sistemin ülkemiz için vazgeçilmez bir yönetim şekli olduğuna inancımızla, yurttaşlarımızla olan buluşmalarımız devam ediyor. 'Evet' oyu da, 'Hayır' oyu da bizim için kutsaldır. Tercihimiz 'Hayır', niyetimiz 'Hayır', inşallah akıbetimiz de Hayır olacak." dedi.

            Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, 16 Nisan 2017'de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu için parti olarak yürüttükleri çalışmalara devam ediyor. Alpay bu çalışmalar kapsamında Tokat merkez ve merkeze bağlı bazı köyler ile, Turhal'ın Kuşoturağı, Çaylı, Dökmetepe ve Akbuğday köylerini ziyaret etti.

"16 NİSAN'A KADAR ÇALIŞACAĞIZ"

            16 Nisan Referandumu için parti genel merkezlerinin aldığı karar doğrultusunda "Hayır" oyu için çalıştıklarını ve vatandaşlarla bu amaç için buluştuklarını açıklayan Alpay, 16 Nisan'a kadar bu çalışmaların aralıksız olarak süreceğini bildirdi. Başkan Alpay, "Parlamenter sistemin ülkemiz için vazgeçilmez bir yönetim şekli olduğuna inancımızla, yurttaşlarımızla olan buluşmalarımız devam ediyor. 'Evet' oyu da, 'Hayır' oyu da bizim için kutsaldır. Tercihimiz 'Hayır', niyetimiz 'Hayır', inşallah akıbetimiz de Hayır olacak." ifadelerini kullandı.

 

            DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay'ın referandum çalışmalarına bazı İl Yönetim Kurulu üyeleri ile, Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri ve ilgili ilçe başkanları katılıyor.