"Çanakkale insani değerler açısından birçok mesaj var"

AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Çanakkale'nin Türk askerinin toprağında yendiği milletlere karşı gösterdiği insani değerlerin ortaya konması bakımından dünya uluslarına verilmiş çok anlamlı birçok mesajla yüklü olduğunu ifade etti.

            AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Polat mesajında “18 Mart tarihi, milletimizin kahramanlık destanının tarihe kayıt düştüğü Çanakkale Zaferimizin yıldönümüdür. O gün nasıl ki Türk Milleti Çanakkale geçilmez dediyse, 15 Temmuzda da emperyal güçlere ve yerli işbirlikçi vatan hainlerine, şehitler ölmez, vatan bölünmez haykırışıyla bir büyük kıyamı gerçekleştirmiştir” dedi. Polat, mesajında şunlara yer verdi;

 

            “Çanakkale, Türk askerinin toprağında yendiği milletlere karşı gösterdiği insani değerlerin ortaya konması bakımından dünya uluslarına verilmiş çok anlamlı birçok mesajla yüklüdür. Bu güzel vatanda özgürce yaşayan bizler, bu anlamlı ve önemli günde şehitlerimizi tekrar şükranla, saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Çanakkale’de iman gücüyle düşman askerlerini dize getiren asil bir milletin mensubu olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır. Gururluyuz, çünkü ay yıldızlı bayrağımıza rengini kanlarıyla veren şehitlere sahip yüce Türk milletinin bir ferdiyiz. O gün nasıl ki Türk Milleti Çanakkale geçilmez dediyse, 15 Temmuzda da emperyal güçlere ve yerli işbirlikçi vatan hainlerine, şehitler ölmez, vatan bölünmez haykırışıyla bir büyük kıyamı gerçekleştirmiştir. Bu vesileyle vatanımız için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan bütün sevdiklerine şükranlarımı sunuyorum.”