Ateşli kardeşler başarılarıyla gururlandırıyorlar
Ateşli kardeşler başarılarıyla gururlandırıyorlar

6–9 Nisan 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’da yapılacak Ümitler Tekvando Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek Türk Milli Takımı seçmeleri 18 Mart Cumartesi günü Konya’da yapılacak. Bu seçmelere katılmaksızın Milli Takım da yer bulacak iki Tokatlımız var.

            Emre Kutalmış Ateşli ve Orkun Ateşli elde ettikleri başarılar üzerine doğrudan, elemeleri girmeksizin kafilede yer alacaklar. Bu durum başta Tokatlı antrenörleri Uçtu Spor Kulübü’nden ve Bld. Plevnespor kulübünden hocaları Turan Güldür’ün göğsünü kabarttı.

Turan Güldür hoca bir açıklama ile durumu kamuoyuyla paylaştı. Açıklaması şöyle oldu:

“Ülkemizi temsil edecek Milli Tekvando Takımımızdan gözümüzün nuru, Tokat’ımızın gururu hocasının aslanları, 87 kg. da Orkun Ateşli + 87 kg. da Emre Kutalmış Ateşli seçmeye katılmadan teknik kurulca Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi direkt temsil edeceklerdir.

Orkun Ateşli Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne lisanslı, Ocak ayında büyüklerde de Türkiye şampiyonu olmuş muhteşem bir sporcumuz.

+87 Ümitler Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek Emre Kutalmış Ateşli (Belediye Plevnespor Kulübüne lisanslı)  Milli Takımımızda, yaş olarak (2001 doğumlu) en genç sporcusu unvanına sahip oldu. Miniklerde, yıldızlarda, gençlerde ve 2017 yılının girmesiyle Ümitler kategorisinde yarışan sporcularıma ve milli takımımıza ümitler Avrupa şampiyonasında başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Sporcularımıza sahip çıkarak Tokat’ımıza yaraşan, Avrupa şampiyonasına katılan, canlarımızı sahiplenen şehrin el emini Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’na şükranlarımızı arz ediyorum.”