Küçük yaşta büyük yetenek
Küçük yaşta büyük yetenek

Trabzon’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm müsabakalarında İrem Yalınalp, Şura Ün, Yudum Pişkin ve Pelinsu Şahin 4x100 yarışlarında Doğu Karadeniz Bölge Şampiyonu olarak Tokat’a altın madalya ile döndüler.

Takım arkadaşları adına bir açıklama yapan İrem Yalınalp, “2016 senesindeki müsabakalarda Türkiye 2’nciliği, 3’üncülüğü, 4’üncülüğü ve 6’nciliği kazanmıştık. Bu sene Trabzon’da yapılan müsabakalara hocam Kamuran Karabulut ile çok daha düzenli antrenmanlar yaptık. Bu antrenmanlar sonrasında bölge şampiyonluğunu ilimize getirdik. Bu şampiyonluk bizleri daha iyi motive edecek ve inşallah Türkiye Şampiyonu olacağız. Yarışmalarda 2003 doğumlular yarıştı. Ben 2006 doğumluyum ve yarışmaların en küçük sporcularından biriyim. Önceki senelerde ağabeyim Halil Berke Yalınalp de birçok şampiyonaya katılmış ve madalya ile dönmüştü.” dedi.

 

İrem Yalınalp’in babası Kürşat Yalınalp ise, “Müsabakalarda başarılı olan başta kızım İrem olmak üzere tüm takım arkadaşlarını tebrik ediyorum. Sporculara destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, hocamız Kamuran Karabulut ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki destek çoğaldıkça daha çok başarı gelecektir.” dedi.