“Takımımla gurur duyuyorum”
“Takımımla gurur duyuyorum”

Tokatspor’un 2-0 kazandığı maçın ardından teknik adamlardan değerlendirme istendi. Aydınspor ekibinin teknik sorumlusu Tolga hoca lisansı çıkmadığı için açıklama yapmak istemedi.

            Tokatspor teknik Direktörü Taşkın Güngör ise şunları söyledi:

            “Harika bir maç oldu. Takımımla gurur duyuyorum. Bu şartlarda; bu zorluklarda, bu psikolojiyle şu maçı oynamak ancak onurlu ve karakterli iyi aile çocuklarının yapacağı bir iş. Çocukları tebrik ediyorum. Hiçbir şeyle ölçülemeyecek derecede mücadele örneği gösteriyorlar. Mutluyuz, istediğimiz 3 puanı aldık.

Maçtan önce baktığımızda çok stresli gergin bir karşılaşma olacak gibiydi, öyle de oldu zaten ama ilk golü erken bulmamız ve ikinci golü de atmamız bizi rahatlattı. En önemlisi 90 dakikalık mücadelemiz alkışı hak ediyor. Kolay değil, bu psikolojiyi kaldırmak sporcular için de çok zor. Ama onları tebrik ediyorum, onları gözlerinden öpüyorum. Ailelerini de tebrik ediyorum, bu kadar onurlu bu kadar karakterli sporcular yetiştirdikleri için. Onlarla çalışmak büyük keyif. İnşallah yolumuza iyi bir şekilde devam ederiz.”

Maçın ikinci yarısındaki iki oyuncu değişikliğimize gelince; taktiksel bir düşünceye girildi. Fiziksel olarak oyundan düşen arkadaşlar oluyor, bir galibiyet avantajın var. Konulan oyuncu grubu topla oynama becerisi yüksek olan oyuncular. Doğal olarak ona karşı tedbir alınıyor. Hamle yapmak zorundasın, o hamleyi yapıyorsun. Bu hamleler bazen tutar bazen tutmaz ama iyi ki değişmişiz güzel olmuş.

Aydınspor ekibinin oyununu değerlendireceksek, Aydın'ı kendi hocaları değerlendirsin ama iyi mücadele etti, bizim oyunumuza karşı oynamak zordur. Bizim pres anlayışımız bizim top anlayışımız farklıdır. Bize hiç kimse kolay kolay üstün oynayamıyor. Biz oynadıktan sonra bize karşı oynamak çok zor.

Taraftarlarımız her zaman ki gibi güzel sağ olsunlar ayaklarına sağlık, destekleri devam ediyor sağ olsunlar.

Eser’in durumu ile ilgili bilgi verirsek, Eser’in daha zamanı var öyle gözüküyor. Ağır bir hastalık geçirdi. Keşke fırsat bulsak biraz oynatsaydık onu ama çekiniyoruz, kolay bir hastalık değil inşallah en kısa sürede tam randımana gelir ama bir iki hafta ya daha belki üç hafta bilemiyorum. Çünkü o biraz doktorluk bir iş. Ama Eser’in aramızda olması bize çok büyük artı pozitif bir enerji katıyor, başka bir oyuncu Eser. Her sporcunun olduğu gibi onun bizde yeri de çok farklı inşallah o da en kısa sürede katkı yapmaya başlar.

Çarşamba günü Kırklareli deplasmanı var. Orada da yoğun mücadele edeceğiz. Lig bitmiyor. Bir maçta sadece yolumuza devam ettik sadece umut bulduk. Bu umudu daha geliştirmek istiyoruz. Daha geliştirmek için de Kırklareli’nden mutlaka üç puanla çıkmak zorundayız. İnşallah çıkacağız.”