Bilardo şampiyonasına Tokat damgası
Bilardo şampiyonasına Tokat damgası

Türkiye Bilardo Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Bilardo Şampiyonası 1.Etap yarışmaları sona erdi. 22 Şubat – 07 Mart 2017 tarihleri arasında 1859 sporcunun katılımıyla Antalya Belek Maritim Pine Beach Resort Otelde düzenlenen Türkiye Bilardo Şampiyonası 1.Etap yarışmasında ilimizi temsil eden Tokat Erek Spor Kulübü Sporcuları başarılı sonuçları elde ettiler.

SAYGINER’İ YENDİ

Bilardocu Savaş Bulut, erkekler kategorisinde yarıfinalde karşılaştığı dünya şampiyonu Milli Sporcu Semih Saygıner'i yenerek finale yükseldi. Final maçında Murat Çelik'e kaybeden Savaş Bulat şampiyonayı ikinci olarak tamamladı. 

Bayanlar kategorisinde mücadele eden Gülşen Degener birbirinden çekişmeli maçlar sonunda birinci olurken, artistik bilardo branşında mücadele eden sporcumuz Mehmet Sezer de şampiyonayı üçüncü olarak tamamladılar.

Türk bilardo tarihinde ilk kez, bir il ve bir kulüp, bir turnuvada 3 farklı branşta kürsüye çıkmayı başaran Tokat Erek Spor Kulübü Yönetim, İdareci, Antrenör ve Sporcularını tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar “1-10 Mayıs 2017 tarihlerinde Giresun ilinde düzenlenecek Türkiye Bilardo Şampiyonası 2. Etabında başarılar dileriz.” dedi.