Kursağımızda kaldı
Kursağımızda kaldı

“Gelinen noktada sürpriz galibiyetlere ihtiyaç olduğunu söylemek durumundayım. Yani “Olmaz denilen oldu.” gibi başlıklar atacağımız türden galibiyetler. Maalesef işin gerçeği tam olarak bu.” Bu kısım daha önceki yazılarımdan bir alıntıydı. İşte o bahsettiğim galibiyetlerden birine o kadar yaklaşmıştı ki bu kez oluyor diye düşündüm. Ancak maalesef yine büyük bir geri dönüşle karşılaştık. Tokat Belediye Plevnespor direkt üç puan almaya cidden çok yaklaşmıştı. Ziraat Bankası takımının geniş rotasyon avantajı ve elinde bulundurduğu oyuncuların bireysel potansiyeli galibiyeti almasındaki temel faktörler oldu.

            Belediye Plevnespor adına iki kilit isme değinmek istiyorum. Biri son haftalardaki oyununu daha da yukarı taşıyarak yine oldukça iyi bir oyun oynayan Hakan POLAT diğeri ise aldığı 25 sayıya karşın set sonlarını iyi oynayamayarak sonuca direkt etki eden pasör çaprazı STATSENKO. Yukarıda bahsettiğim rotasyon genişliğinin önemi burada karşımıza çıkıyor. Eğer Tokat da gözü kapalı oyuna sokabileceği bir pasör çaprazına sahip olabilseydi belki de skor farklı olacaktı. Şu ana kadar takımın en dikkat çeken oyuncusu olan Martin ATANASOV ise bu maçta çok katkı veremedi. Özellikle servis karşılama konusunda yaşadığı sıkıntı oyuna girebilmesi engelledi. En düşük istatistiklere sahip olduğu maçını oynamıştır diye düşünüyorum.

 

            Özellikle Afyon Belediye Yüntaş’ın Maliye Piyango’ya, Beşiktaş'ın da İnegöl Belediyespor’a mağlup olduğu bu haftada böyle bir galibiyet gelseydi kelimenin tam anlamıyla altın değerinde olacaktı. Buna karşın mücadeleyi devam ettirmek adına güçlü sinyaller aldığımız bir maçı geride bıraktığımızı söylemem gerekiyor. Çarşamba günü Arkas ile oynanacak maçta da yine bir sürpriz bekleyeceğiz. Bu süreçte siz değerli okurların da takıma yönelik sonsuz desteğini devam ettirmesi gerekiyor. Aynen pazar günü oynanan Ziraat Bankası maçında olduğu gibi.