Erbaa’ya bisiklet yolu yapıldı
Erbaa’ya bisiklet yolu yapıldı

Sağlık Bakanlığı fiziksel aktiviteyi teşvik projesi kapsamında Erbaa Belediyesine 500 bisiklet hediye etti.

Erbaa Belediyesi tarafından Gazi Bulvarına bisiklet yolu yapılması sebebiyle Sağlık Bakanlığı Erbaa Belediyesine fiziksel aktiviteyi teşvik projesi kapsamında 500 bisiklet hediye etti. Bisiklet teslim törenine Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Mikail Altıntaş Tokat Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları ve ilçe protokolü katıldı.

500 bisikletin teslim töreninin Halk Sağlığı Kurumununun kuruluş amacının tamamen yerine önemli anlardan biri olduğunu söyleyen Tokat Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları “Bugün fiziksel aktiviteyi arttırmak amacıyla Sağlık Bakanlığımız tarafından belediyelerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin ve karayollarının ilgili yönetmeliklerine göre gerekli koşulları yerine getiren belediyelere bisikletlerini hediye ediyoruz. Tokat’ta ilk kez Erbaa Belediyemize 500 adet bisikleti teslim edeceğiz. Erbaalı vatandaşlarımıza bu imkanı sağlayan Erbaa Belediye Başkanımıza sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Gazi Bulvarına 3 kilometrelik bisiklet yolu yaptıklarını belirten Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım“Fiziki anlamda yönetmeliklere uygun olarak yapılmış bisiklet yolları olan belediyelere toplumun kullanımı amacıyla bisikletler veriyor Sağlık Bakanlığı.  Tüm Türkiye’de bu çalışmalar yapılıyor. Özelde bugün ilk teslim töreni Erbaa’mızda. Erbaa Tokat’taki tüm ilçelerin önüne geçmiş. Biz bisikleti bir ulaşım vasıtası olarak kullanabilmeliyiz. Bu hem bizim fiziksel aktivitemizi arttırarak kilo vermemize, kilo veremesek bile daha çevik olmamızı sağlıyor. Bu bisikletleri yapacağımız istasyonlarla ücretsiz olarak vatandaşımızın kullanımına sunacağız.” dedi.

Başkan Yıldırım’ın ardındna konuşan Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir ise şunları söyledi: “Bugün güzel bir olaya şahitlik ediyoruz.  Toplumda fiziksel aktivitenin arttırılması için şartlar oluşmuş. Belediyemiz üzerine düşeni yapmış. Belediyemiz üzerine düşeni yaptıktan sonra Sağlık Bakanlığımız’da üzerine düşeni yapıyorlar.”

Konuşmaların ardından protokol imzalandı. İmzaların ardından Kaymakam Abdulkadir Demir, Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ve ilçe protokolü Gazi Bulvarında düzenlenen törenle teslim alınan bisikletlere binerek şehir turu attı.

 

Öte yandan Erbaa Belediyesine hediye edilen 500 bisikletin şehrin çeşitli noktalarına konulacağı vatandaşların dilediği zaman ücretsiz şekilde bu bisikletleri kullanabileceği belirtildi.