Almus Meslek Yüksekokulunda Kariyer Günleri
Almus Meslek Yüksekokulunda Kariyer Günleri

Bu seminer Öğr. Gör. Aysun Yemen tarafından, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencilerinin mesleki kariyerleri ve gelecekteki şekillenmelerine yardımcı olmak amacıyla yapıldı.

Seminer kapsamında İŞKUR’dan iş ve meslek danışmanları Seda Aslanbayrak ve Mustafa Ekici, İŞKUR hakkında genel bilgiler, İŞKUR’dan faydalanma yolları, mevcut bilgilerin iş başvuru mülakatlarında kullanılması, CV hazırlama vb. konularda bilgiler verdiler. Seminer sonunda, iş ve meslek danışmanları Seda Aslanbayrak ve Mustafa Ekici, büro yönetimi bölümü öğretim görevlileri Öğr. Gör. Serap Oruç, Öğr. Gör. Aysun Yemen, Öğr. Gör. Altuğ Çağatay ve öğrenciler arasında soru cevap bölümü yapıldı.

 

Öğrencilerin iş kurma ve meslekteki yapabilecekleri yeterlilikler ve gerekleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak öğrencilerin hayata daha bilinçli bir şekilde atılmaları amaçlanmakta. Bu sayede piyasa arzını daha tatminkar bir şekilde karşılayarak gerçekçi çözümler sağlamak yegane amaçlar içerisinde gösteriliyor. Değişen dünya ölçeğinde yeni gelişmelere ayak uydurmak gerektiği ve bunun gibi yeni atılımlar ile yetkin bireyler yetiştirilmesi amaçlanıyor. Eğitimciler, öğrencilerin İŞKUR sayfasındaki iş başvuru formunun doldurulması konusunda taleplerini özellikle belirttiler. (Haber: Edanur Kaymak)