Vidinel'e Engelliler Haftası ziyareti
Vidinel'e Engelliler Haftası ziyareti

Belediye başkanlık makamında yapılan ziyarette Okyanusta Bir Damla Özel Eğitim Rehabilitasyon Müdürü Aysel Eken, "Toplumda engelli vatandaşlarımıza acıma duygusu ile değil de bunları yaşama alışkanlığını kazandırmak ve bunları olduğu gibi kabullenmelerini sağlamaktır" dedi.

            "Hepimiz tüm insanlar olarak biraz sonra engelli olmaya adayız" diyen Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ise "Biz engelsiz insanlar her an engelli olmaya adayız. Yaşadığımız hayat içerisinde engelli varlığını hissederek bir takım gerekli tedbirlerimizi almamız gerekir. Ülkemiz nüfusunun yüzde 10 u engelli. Engelli kardeşlerimizin yaşam kalitesini artırmak adına yerel yönetim olarak tedbirlerimizi alıyoruz. Belediye otobüslerimizde engellilerin rahatça binebilmesi için engelli rampası bulunmakta ayrıca yapmakta olduğumuz trotuar çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımızın daha rahat kullanabilmelerine imkan verecek şekilde yapmaktayız" diye konuştu.

            Ayrıca engelli bireylerin araçlarını kolayca hareket etmesi için engelli rampaları koyduklarını belirten Başkan Vidinel, "Bunlar bizim çocuklarımız, halkımız yok sayma şansımız yok, bunlar bizim gerçeğimizdir" dedi.

            Engelliler haftası dolayısıyla Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ziyarete gelen öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.