Almuslu gençler Samsun’da
Almuslu gençler Samsun’da

Almus Gençlik Merkezi, Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesi kapsamında bir etkinlik tertip etti. Etkinliklerine dair paylaşımları şöyle oldu:

“Almus Gençlik Merkezi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından düzenlenen Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi kapsamında 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Samsun iline hareketlilik düzenledik.

 

Lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı gezimizde gençlere tarih bilincini öğretmek, birlik ve beraberlik ruhunu daha iyi kavratmak amacıyla kurtuluş savaşımızın başlatıldığı il olduğu için Samsunu seçtik. Gezimize Mustafa Kemal Atatürk'ün KURTULUŞ SAVAŞINI başlattığı Bandırma Vapurunu gezerek başladık. Samsun Müzesini gezerek geçmişten günümüze Samsun hakkında bilgi aldık. Devamında teleferikle Amisos tepesine çıktık, tarihi amazon kadınlarının yaşadığı Amazon köyünü ziyaret ettik, yabancılar pazarına gittik, hayvanat bahçesi, sevgi gölü, sahil yürüyüşü... Dönüşte Konak ilçesinde bulunan Taşkonak Dağevi Restorantında doğayla iç içe bir ortamda akşam yemeğini yedik ve gezimizi sonlandırdık. Gençlerimiz Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.”