COŞKUN ÇAKIR MÜJDEYİ VERDİ; THY, TOKAT SEFERLERİNE BAŞLIYOR!
COŞKUN ÇAKIR MÜJDEYİ VERDİ; THY, TOKAT SEFERLERİNE BAŞLIYOR!

Hemen her konuşmasında havaalanı sorununun giderilmesi ve Türk Havayolları seferlerinin başlatılmasının gerekliliğine vurgu yapan AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır, THY’nin 21 Mayıs Perşembe günü yeniden Tokat seferlerine başlayacağının müjdesini verdi.

Tokatlılar Uçacak
Çakır esnaf gezisinde yaptığı açıklama ileTürk Havayolları Perşembe gününden itibaren Tokat’ta yeniden seferlere başlayacağının müjdesini verdi. Siyasetin sadece Ankara’dan ibaret olmadığını söyleyen Çakır, Tokat için faydalı ve hayırlı işler yapacağız Tokat’ı her anlamda geliştireceğiz.” Dedi. Akşama kadar sürdürdüğü esnaf gezilerinin ardından Kazova Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne konuk olan Çakır, kendisini karşılayan yüzlerce dernek üyesine teşekkür ederek, “Sivil toplum güçlenmeli, çünkü örgütlü toplum bizim geleneğimizde var. Bu tip oluşumlar tıpkı birer vakıf gibidir. Kazova için, Tokat için hayırlı, faydalı işler yapacağınızı düşünüyorum. Ben, siyasetin sadece Ankara’da yapılmaması gerekliliğine, sivil toplum kuruluşlarının da genel ve yerel siyasetin bir ucundan tutmaları gerektiğine inanıyorum. Ülkemizde maalesef sivil toplum örgütlerinin ömrü pek uzun değil, benim gördüğüm bir derneği, çocuğum göremeyebiliyor. Sürdürülebilirliği ülkenin, toplumun her dinamiğine yaymak lazım” dedi.

Turhal’ın yıllar önce potansiyel olarak Tokat’a çok yaklaştığını da ifade eden Çakır, “Turhal çok eski bir geçmişi olmasa da, bir Cumhuriyet kenti olarak kısa zamanda büyük ilerleme yakaladı. Fakat zamanla Turhal o canlılığını biraz biraz yitirmeye başladı. Tabi kentlerin de insanlar gibi kaderleri vardır. Mesela D100 Karayolu buradan geçmiş olsa, Turhal’ın o canlılığı belki azalmazdı. Fakat olaya bir de şu boyuttan bakarsak; AK Parti döneminde Turhal’a birçok hizmet kazandırıldı. Anadolu Lisesi adeta bir barakaydı ve şuan Turhal’da hem güzel bir Anadolu Lisesi, hem de Fen Lisesi var. Şeker Fabrikasını yapan Almanların revir olarak kullandıkları yapı, yıllarca Turhal hastanesi olarak hizmet veriyordu. Bugün ise Turhal’ın çok güzel ve kapsamlı bir hastanesi mevcut. Turhal’ın şehir imarı yoktu, yapıldı. Şimdi Türk Havayolları Perşembe gününden itibaren Tokat’ta yeniden seferlere başlayacak. Yine bu bölgede Canlı Hayvan ve Et Entegre Tesisimiz yapılıyor, Bölgesel Yaş Sebze ve Meyve Hali yapılıyor. Bütün bunlarla birlikte, Ünye-Akkuş-Niksar yolu da tamamlanınca şehrimiz ve bölgemiz daha da büyüyecek İnşallah. Eğitim, sağlık, ulaşım ve şehir planlaması… Bunlar kentleşme ve insana yatırımın önemli sac ayaklarındandır” diye konuştu. Dernek anı defterini de imzalayan Çakır, sıcak karşılamadan ötürü teşekkür ederek, sivil toplum örgütlerinin bir kez daha siyaseti tamamlayıcı bir yapı olduğunu görmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

ÇAKIR’DAN, KERİM DEVLET VURGUSU…

Turhal Cumhuriyet Çocukevi’ni de ziyaret eden Çakır, yetim çocuklara sarılarak hepsiyle tek tek ilgilendi. Kerim bir devlette kimsenin sahipsiz olmayacağını söyleyen Çakır, “Bu yavrularımız bize Allah’ın emanetidir. Kendi evladımızdan ayırmadan hepsine sarılıp, koklamamız, alakadar olup hayatlarına yön vermemiz bizim için bir vazife ve vicdani sorumluluktur. Müdürümüz bu Çocukevinin geliştirilerek Sevgi Evlerine dönüştürülmesi talebini iletti. Biraz önce durumu Ankara’daki ilgili Genel Müdürümüze ilettim, kendisi detaylar hakkında beni bilgilendirecek. İnşallah buranın kapsamını, kapasitesini, statüsünü daha da geliştireceğiz” dedi.

Partililerle birlikte Turhal’a bağlı Gökdere Köyünü de ziyaret eden Çakır, kendisini karşılayan köylülerle kucaklaşarak köy meydanında bir konuşma yaptı. Gökdere’nin önceki seçimlerde olduğu gibi yine sandıkları AK Parti oylarıyla patlatacağına inandığını belirten Çakır, daha sonra Turhal İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen ‘İmam Hatipliler Gecesi’ne katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Çakır, şunları söyledi; ”28 Şubat bir anlamda İmam Hatipleri kapatma veya önüne kesme süreciydi. Bunu yaparken de dediler ki; “Bu süreç bin yıl sürecek!” Ama Allah’a hamdolsun, sadece beş yıl sürdü. Bu vatanın evlatları gerçeği gördüler, emaneti ellerine aldılar, iktidarı ellerine aldılar ve gerekeni yaptılar. İmam Hatiplerin önünü öyle bir açtılar ki, artık bundan sonra hiç kimsenin ama hiç kimsenin, bu okulların önünü kesecek, ‘Asım’ın Nesli’ne dur diyecek ne gücü, ne de takati kalmıştır.”