Amatör Spora malzeme desteği

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlü ile Tokat ASKF koordinesinde 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında ilimizde düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri, amatör kulüplere yardım ile taçlandırıldı.

ÖNCE YÜRÜYÜŞ…

Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altınordu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Kurum Müdürleri, Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sezai Işkın, Kulüp yetkileri, İl Müdürlüğü Personelleri, antrenörler ve sporcuların katılımlarıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşü Niksar yolu kavşağından başlayarak, Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda sona erdi.

SONRA MALZEME YARDIMI…

Kortej yürüyüşü bitiminde Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilimizde faaliyet gösteren Spor Kulüplerine yardım kapsamında gönderilen spor malzemelerinin dağıtım töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına müteakiben açılış konuşmaları ile devam etti.

Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın; 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası’nın amacı ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. “Amatör profesyonelliğin geçtiği bir kapıdır. Bizler amatörün tanımına baktığımızda hiçbir karşılık beklemeden, yapılan çalışma neticesinde sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Gelecekte Şanlı Türk Bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı Uluslararası düzenlenen Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında hep zirvede tutmaktır hedefimiz. Hem eğitim hem de sportif anlamda gençlerimiz amatör sporun ruhu ile kendilerini geliştirip, madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak, profesyonel birer Milli Sporcu olarak İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir.” dedi.

Valilik, Belediye ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nden aldıkları destekle ilimizde ve ilçelerimizdeki amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Sezai Işkın “Amatör Spor Haftasının İlimiz ve Ülke Sporumuz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar da yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda İlimizde 13-19 Ekim 2014 tarihleri arası amatör spor haftası kutlamaları çeşitli sportif etkinliklerle gerçekleştirilmektedir.

Amatör Spor Haftasında gerçekleştirilen sportif etkinliklerle toplumda sporda farkındalık oluşturularak, halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları spor kulüplerinin, başarılı sporcularının halkımızla tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin, sosyal sorumluluk duygusu oluşturulması ile sporu tabana yayarak spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasıdır.

62 spor kulübü ve 5546’ sı faal olmak üzere toplamda 20945 lisanslı sporcu sayısına sahip olan İlimizde, Amatör Spor haftası İl Merkezi ve İlçelerimizde çeşitli sportif etkinliklerle kutlanmaktadır. İlimizdeki amatör spor haftası kutlamalarında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Valiliğimiz olmak üzere, Belediye Başkanlığımıza, diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlara şükranlarımı sunar, tüm amatör spor camiasının amatör spor haftasını kutlarım.

İl Müdürlüğü olarak bizlerde İlimizde amatör spor haftasını gençlerimizin ve halkımızın dolu dolu sportif etkinliklerle geçirmelerini sağlamak amacıyla Atletizm, Basketbol, Tenis, Futbol, Hentbol, Voleybol, Bisiklet, Sokak Basketbolu turnuvası ve Halkımızın katılımları ile gerçekleştirilecek ola Halk Yürüyüşünün yanı sıra, sporda farkındalığı anlatmak amacı ile İlimiz Emirseyit Beldesinde Tokat ASKF Başkanı, Mili Sporcular, Milli Antrenörümüzün katılımları ile “Amatörden Olimpiyatlara” konulu panel düzenledik.

Amatör spor haftası kutlamaları çerçevesinde Kulüplerimizin her zaman büyük destekçisi olan Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gönderilen içlerinde yağmurluk, eşofman ve antrenman malzemelerinden oluşan spor çantalarının kulüplerine dağıtımını yapacağız.

Ayrıca “Gençlik Spor AVM” lerde sloganı ile halkımızın yoğun şekilde bulunduğu Novada Alış veriş Merkezinde, Sporda Sosyal Sorumluluk duygusunu oluşturmak amacı ile Jimnastik, Judo, Karate, Kick Boks ve Okçuluk branşlarında il müdürlüğümüz bünyesinde açtığımız kurslarda eğitimlerine devam eden genç sporcularımız tarafından gösteriler düzenlenecektir.

Tüm gençlerimizin madde bağımlılığı, zararlı ve kötü alışkanlıklardan korunmaları, Vatanını, Milletini seven hoş görülü liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş iyiyi, güzeli ayırt edebilen takdir eden saygılı bir birey olarak yetişebilmeleri için tüm gençlerimizi tesislerimize davet ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci de konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Geçmişte ne çim sahalarımız ne de bu tür spor salonlarımız vardı ama günümüzde çok şükür il merkezi ve ilçelerimizde spor salonlarımız, çim sahalarımız gençlerimizin hizmetinde faaliyetler göstermektedirler.

Gençlerimizin bunu çok iyi değerlendirmesi lazım, spor sadece vücut gelişimi için değil aynı zamanda sağlık ve ahlaki açıdan bir düzendir, insanların geleceğidir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce Amatör Spor Haftası kapsamında 21 branşta etkinlikler gerçekleştirilmekte ve sporu tabana yayma konusunda güzel bir çalışma olup biz bu tür etkinliklerin devam etmesini istiyoruz. Gençlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için gerek Valiliğimiz İl Özel İdare ve Belediyemiz olarak sizlerin yanında olacağı sözünü verirken, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

MALZEME DAĞITIMI YAPILDI

 

Konuşmaların ardından malzeme dağıtımına geçildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde faaliyetlerine devam eden kulüplerimize gönderilen sportif malzemeler kulüp temsilcilerine dağıtıldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat