Bisiklette Tokat gezisi

16-22 Eylül 2014 tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 21 Eylül 2014 Pazar günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği içerisinde “Hayalimizdeki Sokaklar Bisiklet Turu” etkinliği gerçekleştirildi.

Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, Spor Şube Müdürü Oktay Düzen, Sicil Lisans Şube Müdürü Ömer Besler, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, Kurum personelleri, antrenörleri, Gençlik Spor Kulübü bisiklet takımı, sporcular ve halkın katılımlarıyla Gaziosmanpaşa Stadyumu önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanan bisiklet turu renkli ve güzel görüntülere sahne oldu.

Etkinlik sonrası Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci açıklama yaptı. “Trafik yoğunluğu olan kentlerde çevremize ve insanımıza zarar veren egzozlardan çıkan zehirli gazları azaltmak, bunun yanı sıra belediyeler ve mahalli idareler tarafından toplu taşımada değişik alternatifler oluşturmak gerekiyor. Bisiklet kullanımını artırarak, bisiklet yolları, ücretsiz park yerleri oluşturularak, vatandaşların bisiklet sürme alışkanlıklarının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.” dedi. Sağlıklı bir gelecek ve huzurlu bir yaşam için bu tür organizasyonların önemine vurgu yapan Küsbeci “Hayalimdeki Sokaklar Bisiklet Turu etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen kurumlarımıza ve siz çok değerli gençlerimize, sporcularımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Etkinlik günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

  1. mehmet tuna
    24 Eylül 2014 Çarşamba Saat 18:27

    tokatta sosyal medya üzerinde gop bisiklet topluluğu adında 130 üyeli bir gurubumuz var. haberimiz olsaydı çok daha fazla katılımlı bir tur düzenleyebilirdik.

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat