İyilik ağacı yeşeriyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü birimlerinden Gençlik Merkezi ile İHH İnsani Yardım Vakfı Tokat Şubesi işbirliği içerisinde Gençlerin İyilik Ağacı projesi kapsamında “İYİLİK KERVANI DEVAM EDİYOR” sloganı ile İlköğretim Haftası etkinleri yapıldı. İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Tarun, Gençlik Merkezi Liderleri, gönüllü gençler ve ailelerin katılımları ile Tokat Keşlik Köyü İlkokulunda öğrenim gören 52 ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye malzemeleri yardımı yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar konuşmasında şunları söyledi:

“İl Müdürlüğümüze bağlı faaliyetlerini devam ettiren Gençlik Merkezimiz ile İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliği içerisinde ilimizdeki imkânı kısıtlı, dezavantajlı gençlerimize yönelik “İyilik Kervanı devam ediyor” sloganıyla projemiz var. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından defteri, kalem traşı, etiketi, cildi, makası ve cetvelden oluşan kırtasiye setlerini, Gençlik Merkezi olarak da çanta temin ederek 52 gencimize dağıtımını yaptık.

Yarın bir gün, okuyacak, öğretmen, hemşire, avukat olacaksınız. Bizler sizlerden vatanına ve milletine bağlı, sosyal sorumluluklarınızı yerine getirecek, her hangi bir sivil toplum örgütünde görev almalısınız, sizler nerde bir yetim, bir yoksul varsa onlara sahip çıkacaksınız.

Bizim şanımız yolda kalmışın, dini, dili, ırkı mezhebi olmaz, bizim gençlerimizden tek isteğimiz yarın bir gün büyüdüklerinde sorumluluk projesi kapsamında bu günlerini hatırlayarak başka yoksula, öksüze ve yetime sahip çıkmalarıdır. Gençlik Merkezlerimiz bünyesindeki kurslardan, Gençlik Kamplarından, Seyyah Bizim İller, Şehirler ve Kültürler gezilerimiz ile daha birçok projemize hiçbir ücret ödemeden katılım sağlayabilir, yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar kurarak, kazanacağınız yeni bilgi birikimlere kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu bağlamda hepinizi gençlik merkezlerimize ve tesislerimize bekliyor, 2014-2015 eğitim öğretim yılında bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

 

Gençlik Merkezi ve İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından hazırlanan kırtasiye malzemeleri, İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Tarun ve öğretmenler tarafından, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımları yapıldı. İçleri kırtasiye malzemeleri ile dolu olan okul çantalarını alan gençlerin gözlerindeki mutluluk ve yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat