Okçularımız yarıştı

13-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında Bolu ilinde yapılan Minikler Yaş Grupları Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na Tokat ilini temsilen 6 sporcu katıldı.

            Okçuluk Antrenörü Davut Kaya, Tokat’tan katılan sporcular ve yarışma neticelerine dair bilgi verdi. Açıklaması şöyle oldu:

            “Yarışmada 40 bölgeden 630 sporcu yarıştı. Yarışmaya Belediye Plevne Spor Kulübü ve Gençlik Spor Kulübü iki kulübümüzle katıldık.

13-14 yaş grubunda yarışan sporcumuz Beyza Tayarer kategorisindeki 105 sporcuyu geride bırakarak Türkiye üçüncüsü olmayı başardı. Beyza, 2012 ve 2013 yılında da bir alt kategoride almış olduğu madalyalara yenisini ekledi ve başarımızın tesadüfen değil çalışmalarımızın karşılığı olduğunu gösterdi.

 

Sporcumuz başarısından dolayı 25 Ağustos 1 Eylül tarihleri arasında Çanakkale ilinde yapılacak olan Milli Takım kampına katılacak. Sporcuma bu gururu bana tekrar yaşattığı için çok teşekkür ediyorum. Bizlere sürekli destek olan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum.”

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat