Duyum, bronzdan gümüşe uzandı

Mayıs ayında Bulgaristan’da gerçekleştirilen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı mayo ile mücadele eden ve serbest stil 46 kiloda Avrupa üçüncüsü olan İl Müdürlüğü birimlerinden Sporcu Eğitim Merkezi’nin yetiştirmiş olduğu milli güreşçimiz Cabbar Duyum’un bronz madalyası, aynı siklette ilk sırada yer alan Rus İsmail Gadzhiev’in dopingli çıkması sonucunda gümüş madalyaya dönüştü.

15-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Slovakya’da organize edilecek Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası öncesinde Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından sevindirici bir haber geldi.

 

2 ay önce Bulgaristan’ın Samokov şehrinde yapılan Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 46 kiloda ülkemizi temsil eden başarılı sporcumuz Cabbar Duyum, sergilediği üst düzey performans neticesinde bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü olmuştu. FILA, müsabakaların ardından yaptığı doping kontrolü sonucunda o siklette altın madalyayı boynuna geçiren Rus güreşçi İsmail Gadzhiev’in yasaklı madde kullandığını tespit ederek kendisini 2 yıl boyunca uluslararası müsabakalarda men etti. Bu kararın ardından 46 kiloda ikinci olan Azerbaycanlı sporcu Elvin Namazov altın madalyanın sahibi olurken milli güreşçimiz Cabbar Duyum ise gümüş madalya elde etti ve Avrupa ikincisi oldu. Kürsünün üçüncü sırasına da Ukraynalı Mykola Chaban ile birlikte Makedonyalı Elmedin Sejfulau yerleşti. 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat