Altın kaldırışı yaptı, geldi

Konya ilinde 100. Yıl Spor Salonu’nda 21-22 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen 4. Uluslararası Rumi Çocuk Spor Oyunlarına ilimizi temsilen katılan Tokat Sporcu Eğitim Merkezi Haltercilerinden Abdulsamet Topal 50 kg.da koparma ve silkmede toplamda 139 kg.lık kaldırışı ile Altın Madalya kazanmıştı.

Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nurettin Dağdelen, Halter İl Temsilcisi Gökhan Alpak, Antrenör Cemal Doğan ve Şampiyon Halterci Abdulsamet Topal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Cemil Çağlar’ı makamında ziyaret ettiler.

Halter Antrenörü Cemal Doğan yaptığı açıklamada “Şahsım ve Sporcularımız adına bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Cemil Çağlar da hem ziyaretten hem de Altın Madalya kazanılmış olmasından ziyadesiyle mutlu kaldıklarını ifade ederken “Gençlik ve Spor Kulübümüzün Yıldız sporcuları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve Spor Genel Müdürlüğümüzün ilimizde Halter sporuna vermiş oldukları büyük destekleri ve Tokat Valiliğimizin katkıları ile geleceğin şampiyonları olma yolunda sporcularımız çalışmalarına devam ediyor. Halter Antrenörü Cemal Doğan nezaretinde çalışmalarına devam eden Abdulsamet Topal’ı 4.Uluslararası Rumi Çocuk Spor Oyunları’nda 50 Kg kategorisinde kazandığı Altın Madalya’dan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

 

İl Müdür Vekili Cemil Çağlar 4. Uluslararası Rumi Çocuk Spor Oyunları’nda ilimizi başarı ile temsil ederek 50 Kg kategorisinde birinci olan sporcu Abdulsamet Topal’ı hediye ile ödüllendirdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat