Halterdeki milli gururumuz Bünyamin Sezer Tokat’ta

Sezer Türkiye’ye döndü ve soluğu memleketinde aldı. İlk ziyaret ettiği makam da İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü oldu.

Başarılı milli sporcumuz Bünyamin Sezer, antrenörü Gökhan Alpak ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Cemil Çağlar’ı makamında ziyaret ettiler.

İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi’nde yetişen halter branşındaki Milli gururlarımızdan Bünyamin Sezer 05-13 Nisan 2014 tarihleri arasında İsrail'in Tel Aviv kentinde gerçekleştirilen Avrupa Halter Şampiyonası’nda centilmence mücadele ederek 62 kg sıkletinde koparmada 135 kiloluk kaldırışıyla Avrupa İkinciliğini Ülkemize getirdi. Bünyamin Sezer, Antrenörü Gökhan Alpak ile birlikte İl Müdür Vekili Cemil Çağlar’la sohbet ettiler.

İl Müdür Vekili Cemil Çağlar yaptığı açıklamada “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan aldığımız güç, Spor Genel Müdürlüğümüzün destekleri ve Tokat Valiliğimizin büyük katkıları ile tüm imkânlarımızla Sporun ve Sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda; İsrail' in Tel Aviv kentinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasında 62 Kg kategorisinde koparmada 135 Kiloluk kaldırışı ile Gümüş madalya kazanan Bünyamin Sezer’ i tebrik ediyor ve 2014 yılı Ekim ayında gerçekleştirilecek olan  Dünya Halter Şampiyonasın da başarılar diliyorum.” dedi. Bir de altınla ödüllendirdi.

Ziyarette Spor Şube Müdürü Ömer Besler ve Sicil Lisans Şube Müdürü Nafi Demir de hazır bulundurlar.

BELEDİYE ZİYARETİ

 

Milli Gururuz Bünyamin Sezer dün de Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat