Tokat’ta grup müsabakaları
Tokat’ta grup müsabakaları

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ilimizde Ulusal Spor Müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.

VOLEYBOLDA…

2014 yılı Şubat ayında 11 İl,  21 Takım, 42 İdareci-Antrenör ve 220 Bay-Bayan Sporcu olmak üzere toplamda 262 kişinin katılımlarıyla Yıldızlar Voleybol Grup Müsabakaları ve 7 İlden toplamda 200 katılımcı ile TOKİ Kros Parkuru’nda Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi 2. Kademe Yarışları ile 2014 yılı Mart ayında, 12 İl, 21 Takım, 42 İdareci-Antrenör ve 200 Bay-Bayan Sporcu olmak üzere toplamda 242 kişinin katılımlarıyla. Okul Sporları Küçükler Voleybol gurup müsabakaları İlimiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

BASKETBOLDA…

21– 23 Mart 2014 tarihleri arasında İlimiz bir büyük organizasyona daha 11 İl, 21 Takım, 42 İdareci-Antrenör ve 250 Bay-Bayan Sporcu olmak üzere toplamda 292 kişinin katılımlarıyla, Hüseyin Akbaş Spor Salonunda oynanan Küçükler Basketbol Bay-Bayan Grup Müsabakalarına da ev sahipliği yaptı.

Bu organizasyonlar hem İlimizin tanıtımına, sosyal ve ekonomik açıdan da gelişmesine katkısı büyük oldu. İl Müdürlüğü gelen kafilelerin idareci, antrenör ve sporcularına ilimizin misafirperverliğini göstererek, ilimizden memnun ve mutlu bir şekilde uğurlandı.

Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda birbirinden çekişmeli ve centilmence geçen maçlar sonucunda Bay – Bayan kategorilerinde derece alan takımlar şöyle oldu:

KÜÇÜK BAYANLAR

A- GRUBU

Birinci       / Osmaniye Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu

İkinci         / Giresun Eynesil Şehit Şahin Abanoz Ortaokulu

Üçüncü     / Trabzon Yol-iş Sendikası Ortaokulu

B- GRUBU

Birinci       / Ordu Ünye Fevzi Çakmak Ortaokulu             

İkinci         / Erzincan Kavak Yolu Ortaokulu 

Üçüncü     / Rize Pazar Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu

C- GRUBU

Birinci      / Elazığ Mustafa Kemal Ortaokulu             

İkinci        / Erzurum Sabancı Ortaokulu 

Üçüncü    / Tokat Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu

KÜÇÜK ERKEKLER

A- GRUBU

Birinci       / İstanbul Beşiktaş Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlkokulu             

İkinci         / Ankara Özel ABC Ortaokulu 

Üçüncü     / Rize Özel Şahika Sahil Kalkavan Ortaokulu

B- GRUBU

Birinci       /  Tokat Özel Bahçeşehir Koleji             

İkinci         /  Samsun Canik Bahçeşehir Koleji 

Üçüncü     / Ordu Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu

C- GRUBU

Birinci      / Elazığ Mustafa Kemal Ortaokulu             

İkinci        / Amasya Özel Yavuz Selim Ortaokulu 

Üçüncü    / Trabzon Cudibey Ortaokulu

Gruplarında Birinci olan Takımlar 2013 – 2014 Okulsporları Küçükler Bay-Bayan Basketbol Yarı Final Müsabakalarına katılma vizesi aldılar.