Hentbol’da yarı final

Gençlik ve Spor Bakanlığı - Spor Genel Müdürlüğü’nün 81 İlin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde organize edilen ve sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezlerine sporcu kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda “ANALİG” oluşturulmuştu.

Anadolu yıldızlar Ligi’ Projesi kapsamında 28 Şubat – 2 Mart Tarihleri arasında Artvin İlinde düzenlenen Hentbol Kız – Erkek Grup müsabakaları tamamlandı. Kızlarda 8, Erkeklerde 12 takımın yer aldığı müsabakalarda Tokat İl Karması Bayan takımı grubunda Erzincan ve Giresun İl Karmaları ile mücadele ederek grubunu birinci olarak tamamladı.

12 takımın yer aldığı Erkeklerde ise Rize, Erzincan ve Ardahan İl Karmaları ile mücadele eden Tokat İl Erkek Karması takımı da grubunu birinci olarak tamamladı.

 

Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol branşında ilimizi temsil eden Erkek ve Kız Tokat İl karması takımları 14-16 Mart tarihlerinde Rize ilinde düzenlenecek olan yarı final müsabakalarında ilimizi temsil edecekler.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat