Tokat’ın Eğitimde Gururu
Tokat’ın Eğitimde Gururu

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik uygulamaları kapsamında ülkemiz genelinde ödüllendirilecek 24 Okul/Kurumdan 6’sı ilimizden seçildi.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni 31 Aralık 2103’de Ankara Başkent Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirildi.

            Türkiye genelinde örnek uygulamalarla ses getiren, bilimsel ve teknolojik gelişmelere duyarlı, her tür ve derecen bir çok okul ve kurumun başvuru yaptığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Programına 10 kategoride 750 proje gönderildi. Jüri üyeleri tarafından değerlendirilen projeler arasından 24 tanesi ödül almaya hak kazandı.

Mili Eğitim Bakanlığı'nın en son öğretim yöntem ve tekniklerini ileri teknolojiler vasıtasıyla kullanarak, öğrencilere çağın gerektirdiği yeterlilikleri kazandırmaya yönelik yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Bakan Nabi Avcı "gerek yeniden yapılanmaya ilişkin düzenlemelerle, gerekse zihniyet değişimi de öngören uygulama plan ve programlarda yapılacak düzenlemelerle arzu edilen faydanın sağlanması için okul ve kurumlardaki iyi uygulamaların desteklenmesi ve örnek uygulamaların ilgililerle paylaşılarak yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bu amaçla eğitimin her kademesinde bulunan yöneticilerin inisiyatif alarak bilimsel yönetim yaklaşımları doğrultusunda, mevzuatın verdiği yetkileri doğru kullanmaları önemlidir. Eğitim yöneticilerinden beklenen ellerindeki kaynakları en etkili şekilde kullanmalarıdır." diye konuştu.

 

Bakan Avcı, Tokat, Amasya, Ankara, Kırşehir, Batman, Bitlis, Burdur, Kayseri, İstanbul, Uşak ve Zonguldak’tan gelen yönetici ve proje ekibi üyesi öğretmenlere ödüllerini verdi.