AK Parti Tokat Belediye Başkan A. Adayı Mustafa Boyraz
AK Parti Tokat Belediye Başkan A. Adayı Mustafa Boyraz

Boyraz: “Bu yarışta Tokatlılık bilinci ile, duyarlılığı ve milliyetçiliği ile Tokat’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu güne kadar Tokatlı’ya hizmet eden bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Her zaman şunu söylüyoruz, taşı taş üstüne koyandan Allah razı olsun.”

 

AK Parti’den Tokat merkez Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatı yapan 13 isimden biri olan eski İl Başkanı Mustafa Boyraz, temayül yoklamalarına 2 hafta kala çalışmalarını sürdürüyor.

            Yerel basında görev yapan isimlerle istişare açık olduğunu her fırsatta dile getiren Mustafa Boyraz, Tokat Gazeteciler Cemiyeti’nin ardından Anadolu Basın Birliği Tokat Şubesi ile Tokat Gazetemiz haber servisini de ziyaret etti.

“HİZMET KERVANIDIR”

            Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç’ın karşıladığı Mustafa Boyraz aday adaylığına ilişkin açıklamasında “bu yarışta 13 tane aday adayı arkadaşımız var. Her bir adayımız birbirinden kıymetli. Bu bir hizmet yarışı. 1 tanesi Tokat Belediye Başkanı Adayı olacak. Cenab-ı Allah kime nasip ederse o olacak. Ben şuna inanıyorum ki diğer aday olmayacak 12 kardeşimiz de aday olacak kardeşimizle beraber omuz omuza verip Tokat’a hizmet edecektir. Ve bu bağlamda biliyorsunuz, yerel yönetimlerdeki sivil toplum örgütlerinin basın mensubu arkadaşlarımızın kamuoyunun ve Tokat’ta yaşayan bütün vatandaşlarımızın bu hizmet kervanında herkesin karınca kararınca elini taşın altına koyması gerektiğini daha önceki demecimde de söylemiştim. Bu yarışta da Tokatlılık bilinci ile, duyarlılığı ve milliyetçiliği ile Tokat’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu güne kadar Tokatlı’ya hizmet eden bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Her zaman şunu söylüyoruz, taşı taş üstüne koyandan Allah razı olsun. Biz de eğer bu bağlamda görev verilirse taş üstüne taşlar koyabiliyorsak ne mutlu bize diyeceğiz. Hiçbir zaman bu görevi kişisel çıkarla ilgili kullanmayacağımızı, hiçbir zaman oturduğumuz koltuklardan şeref almayacağımızı siz çok iyi biliyorsunuz. Bugüne kadar geçtiğimiz dönemlerde iktidar partisinin İl Başkanlığı’nı yaptığım dönemlerde sizler her şeyi çok iyi biliyorsunuz. Takdir tabi ki Tokat halkınındır. Cenab-ı Allah dilerse beraber çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

ELEŞTİREL YAKLAŞIMA HOŞGÖRÜ…

            Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç da nazik ziyaret için teşekkür ettikten sonra “malumunuz 2014 yılında bir seçim yapılacak. Tokat ilimizin ve ilçelerimizin, beldelerimizin belediye başkanları, belediye meclisi ve İl Genel Meclisi, muhtarlıkların seçimi olacak. Bizler gazeteciler olarak gerek zatı alinizin mensubu olduğu parti olsun, gerekse diğer partilerin tüm aday adayları ve adayları ile birlikte çalışacak insanlarız. Bizler sizlerin ve sizin gibi diğer isimlerin kamuoyunda tanınmaları, fikirlerinin gündeme getirilmesi, beklentilerin sizlere ulaştırılması hususunda görevimizi yapacağız. Herkese gönlümüz açık. Tokat’a hizmet yoluna çıkan kim varsa hepsinin Cenab-ı Allah yar ve yardımcı olsun. Siz de Tokat’ta bilinen bir isimsiniz. AK Parti gibi güçlü bir partide yaptığınız Başkanlık, geçmişiniz var. Bu geçmişinizin geleceğe aktarımı mutlaka değerlendirilecektir. Bizler de sizlere Cenab-ı Allah’tan yar ve yardımcı olmasını dilemek düşer. Haberciliğimiz noktasında şunu söylemek isterim, bizler soran, yeri geldiğinde sorgulayan kişileriz. Yarın bir gün sizlerin Tokat’a ne yapacağınızı öğrenmek bize düşer. Yeri geldiğinde eleştirel yaklaşmak da var. Tüm adaylarımızı teşvik ederken eleştirel sorulara ve yaklaşımlara da hoşgörü ile bakmalarını isteriz. Bu çok önemli. Bizlerin eleştirel ve kuşkucu sorularımıza hoşgörüyle verecekleri yanıtlar Tokat’ın faydasına olacak yanıtlardır. Bunu peşinen bu vesile ile söylemek isterim. Gazetecikle eleştirel ve kuşkucu soruların olması gerektiğine her zaman inanmışımdır. Bu noktada adaylarımız hoşgörüyle karşılayıp yanıtlarını verirlerse bizi mutlu ederler.” dedi.

“İNSAN BEŞERDİR, HATA YAPABİLİR”

            Belediye Başkanı Aday Adayı Mustafa Boyraz söylenenler üzerine kısa bir izahat yaptı ve “çok güzel bir konuya değindiniz. Hakikaten samimi eleştiriye her zaman açık olduk. Bugüne kadar açık olduk bugünden sonra da açık olacağız. Zaten bir insan eğer eleştirilmiyorsa orada bir problem vardır demektir. Hepimiz beşeriz, insanız, hata yapabiliriz. Eğer karşımızdaki insan samimi olarak hatalarımızı söylüyorsa orada mutlaka başarı çıkacaktır. Geçtiğimiz İl Başkanlığı dönemimizde de en yakınımda olan insanlar beni en çok eleştiren insanlardır. Yeter ki art niyet olmasın. Hep beraber mükemmeli yakalamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” Dedi.

 

            Ziyaret Tokat’a dair sohbetle son buldu.