Endüstrili gençler emniyette
Endüstrili gençler emniyette

Tokat Endüstri Meslek Lisesi Öğrencileri, okulun "Kurumlar Arası İletişim" projesi kapsamında daha önce yaptığı Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde Çocuk Şube Müdürlüğü ile alınan kararlar doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü’ne yeni bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Tokat Belediyesi’nin sağladığı ulaşım imkanı ile 6 gün süren gezide 9. sınıflardan günlük üç sınıf olmak üzere toplam 18 sınıftaki 550 öğrenci Uzunburun mevkiindeki emniyet tesislerine getirildi. Çocuk Şube Müdürü İsmail Karasakal’ın ilgi, alaka ve misafirperverliğiyle tüm bölümler gezildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği gezide MOBESE merkezinde ilimizin çeşitli yerlerinde bulunan kameraların kayıtlarında bulunan ve genellikle kural ihlalinden kaynaklanan kazalar gösterildi. Trafik kuralları konusunda kısa seminer verildi. Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde de toplumsal olaylar konusunda kısa bir eğitim sunuldu ve öğrencilere toplumsal olaylar ve cezaları hususunda bilgi verildi. Özel Harekat Müdürlüğü’nü de gezen öğrenciler, personelle çok samimi zaman geçirdiler.

Emniyet güçleri, özellikle 9. sınıf öğrencilerinin yaşlarının gereği olarak farkına varmadan yaptıkları hareketlerin suç olup olmadığını ve hangi cezayı alabilecekleri konusunda bilgi verdi.

Okul Yönetimi, Emniyet ziyaretleri sırasında misafirperverce davranan başta Çocuk Şube Müdürü İsmail Karasakal ile tüm emniyet personeline teşekkür etti, başarılar diledi.