TOKAT GAZETESİ

Tokatspor'umuza sahip çıkalım

Tokatspor'umuz bu hafta sahamızda İstanbul Pendikspor'a 3-1 mağlup oldu. Son üç maçtır farklı skorlarla mağlup olan takımımıza nazar mı değdi ne oldu? Bundan evvelki maçların içinde Kırklarelispor'a karşı ilk galibiyetimizi aldık. Ardından Ankara'da Buğsaşspor'la berabere kalma başarısını gösteren takımımız tüm Tokatspor camiasını sevindirmişti. Her ne olursa olsun Tokatspor bir tane olduğuna göre Tokatspor'umuza başta Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Tokatsporlular sahip çıkmalıyız.

            Tokatspor-Pendikspor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince;

1. Sahamızda oynadığımız her maçta olduğu gibi protokol tribününün manzarası Tokat kamuoyunun takımımıza olan alakasını gösteriyordu. Tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular ilimize yeni atanan Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı aramıza ne zaman katılacak, protokol tribününde yerini ne zaman alacak diye muhabbetle bekliyorlar. Biz buradan Sayın Valimize vilayetimize hoş geldiniz diyor; spor alanında ilimizin bir no.lu turizm elçisi, ilimizi ülkemizde tanıtan en önemli unsur olan Tokatspor'umuzu sahiplenir ümidiyle Valimize yeni görevinde başarılar diliyoruz. Sayın Belediye Başkanımızın Eyüp Eroğlu'nun ilimizin için yaptığı güzel çalışmalardan ötürü tekrar belediye başkanı olmasını temenni ediyor, inşallah bundan sonra yaptığımız maçlarda da Sayın Valimizle beraber protokol tribününe gelirler diye bekliyoruz. Ayrıca her maçımızda olduğu gibi protokol tribününün müdavimleri yerlerini almışlardı. Bunlara ilaveten protokol tribünümüzde yer alan ilimizin Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Adnan Turhan, Jandarma Komutanımız Sayın Albay Hidayet Arıkan, eski müdavimlerimiz arasında olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Sayın İhsan İkinci, Türk spor tarihinde örnek teşkil edecek bayan yöneticimiz Işıl Karabekiroğlu, yönetim kurulumuzda Ticaret Odası Başkanı Ali Çelik, yöneticimiz Ümit İşeri, Burak Ocaklı, İsmail Savaş, eski başkanımız yeni yöneticimiz İzzet Sansar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve müdür yardımcıları, İbrahim Tarun, Oktay Düzen, Celal Yurdakul, eski futbol ajanımız Şahap Kural, TÜFAD onursal başkanı şahsım ve isimlerini istemeyerek de unuttuğum müdavimlerimize buradan teşekkürlerimizi bildiririz.

2. Son maçlarda görülmeyen kulübümüzün başkanı Ufuk Akçekaya'yı tüm Tokatsporlular maçlarımızda görmek istiyorlar. Ancak, taraftarlarımız ve tüm Tokatlılar şunu iyi bilmeliyiz ki şayet sezon başında Ufuk Başkan kulübümüze sahip çıkmasaydı şuanda Tokatspor genç takımı ile liglere devam edecektik. Şimdilik takımımızın başarısız görünmesinin en önemli sebebi sezon başında yapılan gerek idari gerekse teknik bakımdan yönetici kişilerin iyi seçilememiş olması idi. En kısa zamanda bu yanlışı düzeltmeye çalışan Ufuk Başkan takımımızın tüm maddi harcamaları karşılıyor. Sezon başı yapılan bu yanlışlığı da düzeltmeye çalışarak takımımızın toparlanmasına gayret göstermektedir. Şunu unutmamalıyız, "takımımız şirket oldu tüm her şeyi onlar karşılamalı" gibi yanlış fikirde olmamamız lazım. Başta Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, sayın Tokatlı bürokratlar, Ufuk Başkandan maddi ve manevi yardımlarını esirgememelidir. Tokat'ımızda tekrar bu birlikteliği sağlamalıyız.

            3. Takımımızın on ikinci adamı konumundaki taraftarlarımız her zamanki gibi yaptıkları güzel tezahüratlarla takımımızı desteklediler. Yalnız taraftar topluklularımızın sayılarının azaldığını gözlemledik. Şunu unutmamalıyız ki dostlar hep kötü günlerde ortaya çıkmalıdırlar. Biz taraftarlarımızdan eski maçlarda olduğu gibi aynı kalabalık kadrolarıyla stattaki yerlerini alarak takımımızı desteklemelerini istiyoruz.

Maçın teknik analizi

            Son üç maçtır mağlup olan takımımızda teknik yönden ilk gözümüze takılan hususu, futbolcularımızın daha evvel oynadığımız maçlardaki gibi istek ve arzu ile yaptıkları mücadeleleri son maçlarda daha az görmemizi gösterebiliriz. Bu arada sakat ve kart cezalısı olan defans elemanlarının yerlerini almaları, bu futbolcularımızın da defans görevlerindeki yaptıkları eksiklikleri (son Pendik maçında yediğimiz bir ve ikinci gollerde bilhassa ikinci golde takımımızın uzak direk kademesine girmesi gereken futbolcumuzun iyi yer alamadığından takımımız gol yiyerek mağlup duruma düştü.) de gösterebiliriz. Son maçlarda takımımızın daha çabuk ve daha basit hatalar yaparak kolay gol yediğimizi gözlemliyoruz. Bize göre Kırklareli ve Buğsaş maçlarında başarılı görünen defans bloğumuzun kenarlarında (sağ geri-sağ bek Hasan Erbey, sol geri- sol bek Enes Keleş) yer almaları daha faydalı olurdu. Bu arada orta saha bloğumuzun ön libero mevkiinde de yer alan futbolcuların her ne hikmetse ikisi birden takımın hücum varyasyonlarına katılmaları geri dönüşte de gecikmeleri takımımızın defansının çok müşkül durumlarda kalmasına sebebiyet vermiştir. Başarılı maçlarda olduğu gibi ön libero mevkilerinde Azat Filiz, Muhammet Şükrü Aslan yan yana veya bu maçlarda oynayan Bilal Gülden'in daha iyi yer almaları, orta sahanın merkezini boşaltmamaları lazımdı. Son maçlardaki iki bekimizin ve iki ön liberomuzun defansif görevlerini ihmal ederek oynamaları takımımızın aldığı kötü sonuçlarda etkili olduğu kanaatindeyiz. Bu hafta deplasmanda karşılaşacağımız aynı puana sahip olan Bandırmaspor maçında da daha evvel başarılı olduğumuz maçlarda olduğu gibi aynı tertip ve düzenlerle hareket ederek puan ve puanlar alabiliriz. Bizim gibi çok kritik durumda olan Bandırmaspor kendi sahasında oynadığı için daha çok telaşlandığından takımımız topun arkasına geçerek Bandırma takımının bu zafiyetinden dolayı yapacağı hataları iyi değerlendirirse çok önemli puanlar alabiliriz.

            Tokatspor bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizlerde beraber olması temennisi ile sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.  

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat